Rejtélyes alakzatok a Google Earth térképén

Elképesztő látnivaló a kínai sivatagban

Még nem láttad a Góbi-sivatag rejtélyes képeit? Itt az ideje.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bár még nem telt el olyan sok idő azóta, hogy internetezők felhívták a figyelmet a kínai sivatag területén felfedezett rejtélyes, furcsa alakzatokra, máig nincs pontos magyarázat arra, valójában mi is látható a képeken.

A legfurcsább alakzat
Koncentrikus formák
Szabályos létesítmények

A világsajtót - különös tekintettel az online médiumokra - 2011 végén járta be a hír, miszerint a Google Maps műholdfelvételein Ázsia legnagyobb sivatagában, a Góbi-sivatagban, Kína területén különös ábrák rajzolódnak ki. A felfedezést sokféleképpen magyarázták, léteznek gyakorlatias feltételezések, ugyanakkor meglepő összeesküvés-elméletek is.

Furcsa ábrák a sivatagban

A Google által fejlesztett, 2005-ben megjelent, ingyenes internetes térképszolgáltatásnak, a Google Mapsnek köszönhetően ma már bejárható az egész világ, az elérhető térképek és műholdfelvételek - melyeket tetszőlegesen lehet mozgatni és nagyítani - a teljes bolygót lefedik. A nagyszabású projekt nem egy internetezőt ösztönzött már arra, hogy különös, megmagyarázhatatlannak tűnő jelenségeket, alakzatokat kutasson a Föld felszínén, vicces, misztikus vagy épp megdöbbentő gyűjteményeket létrehozva ezáltal a világhálón.

Előbbi különös találatok közé tartozik a kínai ábrák sorozata is, többségük ráadásul az ország északnyugati részén, Gansu és Xinjiang tartományok határánál található, mely területen Kína állítólag katonai, űrkutatási és nukleáris létesítményeket épít. Mindemellett van olyan alakzat, ami alig száz mérföldre található Jiuquantól, ahonnan Kína űrprogramját irányítják.

Furcsa, torz koponya jelent meg az oklahomai mezőn: a Google Earth legbizarrabb találatai

Nézegess képeket!

Elolvasom

A földönkívüliektől az USA letámadásáig

Mindennek köszönhetően nem véletlen, hogy meglepően merész híresztelések kaptak szárnyra az ábrákkal kapcsolatban. Sokan az Amerikai Egyesült Államok titkos 51-es körzetéhez hasonlították őket, vagy épp a földönkívülieknek tulajdonították és gabonakörszerű képződményeknek nevezték az alakzatokat, mások azonban ennél is messzebb mentek.

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Egyes vélemények szerint Washington és New York térképeit rajzolták meg a kilométer hosszú vonalak segítségével, azzal a céllal, hogy meg tudjanak tervezni egy esetleges támadást. Megint mások szerint ehhez nem volna szüksége Kínának arra, hogy a sivatagban ily módon játszadozzon.

A legvalószínűbbnek tartott elméletek szerint valóban katonai létesítményekről lehet szó, a területet pedig gyakorlatozáshoz használják. Ezt bizonyítják a ráközelítések során felfedezett repülők, kifutópályák és kiégett tankok is. Sokak szerint Kína valódi háborús zónát hozott létre a sivatagban, és ennek részletei láthatók a Google térképein.

Forrás: www.dailymail.co.uk.

Használod a Google térképeit?

Ezt is szeretjük