Ismerd meg a befalazott város történetét!

A világ legfurcsább települése

Kowloon Walled Cityt a legbűnösebb városnak tartották, és látványként is bizarr volt. Nézd meg!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Kowloon Walled City, melynek jelentése Kowloon, a fallal körülvett vagy befalazott város, Kínában található, pontosabban Hong Kongban, a név pedig egy olyan területet takar, mely sokáig nem tartozott a kormány irányítása alá, minek köszönhetően egy időben az anarchia lett úrrá rajta.

Toronyház Kowloonban
A befalazott város
A déli kapu és fal maradványai

A furcsa falváros

A város eredetileg katonai erőd volt, ennek a funkciójának köszönheti azt is, hogy határait magas, mintegy négyméteres, vastag kőfal jelölte. Eredetileg nem éltek itt túl sokan, a lakosság száma akkor növekedett meg drasztikusan, mikor a második világháború idején Hong Kong japán megszállás alá került.

A település látványát tekintve is furcsának számított, a falakon belül ugyanis hatalmas tornyokat emeltek, bármiféle építészeti koncepció nélkül, ami miatt a helynek futurisztikus hatása lett, sokan egyfajta negatív városi utópiaként emlegették.

A házakat nagyon szorosan építették egymás mellé, ami miatt igen nagy számban hálózták be sötét sikátorok, emellett a világítás és a szennyvízelvezetés rendszere is fejletlen volt. A lakások, melyekben az itteniek éltek, szintén alacsony életszínvonalat feltételeztek, 60%-uk alapterülete a 23 négyzetmétert sem haladta meg.

Bűnös városként emlegették

Annak, hogy a helyet sötét, bűnös városként emlegették, mindemellett köze volt ahhoz is, hogy a kínai és a brit kormány hosszú ideig vitázott felügyeletével kapcsolatban, minek köszönhetően Kowloon sokáig egyfajta kormányzat nélküli, anarchia uralta területként funkcionált, ahol minden legális volt.

A világ 10 leghátborzongatóbb szellemvárosa

Nézegess képeket!

Elolvasom

Az 1950-es évektől az 1970-es évekig továbbá az úgynevezett kínai triádok irányítása alá került, ekkor vált a drogok, a szerencsejáték és a prostitúció világává. Bár Kowloont szorosan összekapcsolták a magas bűnözési rátával, lakosainak jó része békés életet élt. Ennek ellenére a kínai kormány úgy döntött, mivel felügyelni nem tudja az 1987-re már 33 ezer lakost magáénak tudó várost, evakuálja és lerombolja azt.

1993 és 1994 között nagyobb részét elpusztították, 1995-ben pedig megnyitották a 31 ezer négyzetméteres Kowloon Walled City Parkot, mely amellett, hogy sétaútjaival és kertjeivel az idelátogatók kikapcsolódását szolgálja, a korábbi épületek egy részét is a látogatók elé tárja, többek között a város központjának számító közösségi teret, a Yament - ezt teljes mértékben helyreállították -, vagy épp a déli kapu maradványait.

Képek: en.wikipedia.org Kowloon Walled City szócikk, Charlotte112, Millevache, sometimes-interesting.com.

Megnéznéd, mi maradt a bűnös városból?

Ezt is szeretjük