Lassan szellemfaluvá válik a kicsi, magyarlakta település: máris ilyen romos állapotban van
Hubó egykor gyönyörű épületeivel sem foglalkozik senki.
Hubó a szlovák-magyar határ szlovákiai oldalán fekszik, nem messze a magyarországi Gömörszőlőstől. A szlovákosan Hubovónak is nevezett település lakosainak mindmáig mintegy 80-90%-a magyarnak vallja magát. A falucska azonban fokozatosan pusztul.
A honfoglaláskori falucska hősiesen átvészelte a tatárjárást, a törökdúlást, a pestisjárványokat, nem beszélve a szabadságharcok és világháborúk megpróbáltatásairól, mai formájában viszont már csupán árnyéka önmagának. Hogy a jövő mit tartogat? Az egyelőre rejtély.
Hubó szomorú története
Az egykor virágzó Hubóban évszázadokon át serény mezőgazdasági termelés folyt. A falu már a 11. században létezett, és később is feltűnt a tulajdonos helyi, nemesi család, a Hubayak okleveleiben.
A településnek 1828-ban még 67 lakott háza és 622 lakosa volt, akik többnyire szőlőműveléssel foglalkoztak, amihez remek adottságokkal rendelkezik a vidék. 1910-ben már csak 343-an éltek itt, ami 2010-re gyakorlatilag a fele alá csökkent, így 142-en maradtak, közülük 119-en voltak magyarok, ám nagyon kevés a fiatal. Nézd meg, hogyan válik lassan a földdel egyenlővé az egykor csodás település!
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- falu
- falusi turizmus
Gyöngyszem magyar falucska, ahol csak 200 ember él: 1000 éve is így nézett ki
- falu
- falusi turizmus