18 ezer forintot kapsz, ha erre a helyre utazol: bevállalnád?

Pénzt fizetnek azoknak a turistáknak, akik meglátogatják a veszélyes kínai helyet.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az MTI információi szerint ötszáz jüant, vagyis megközelítően 18 ezer forintnak megfelelő összeget ajánlanak minden egyes Hszincsiangba érkező turistának Kínában, miután a közelmúlt terrorcselekményei miatt jelentősen megcsappant az északnyugat-kínai országrész turistaforgalma.

Pedig bővelkedik látnivalókban a környék: a képen a Sayram-tó látható

A döntést a helyi kormányzat hozta meg még májusban, hogy ily módon ösztönözze az egyébként az átlagnál sokkal több látnivalót kínáló, népszerű természeti és épített látványosságokat felvonultató, kultúrájában egyedi térségbe utazást.

A támadásokban nem sérültek meg turisták

A helyi turisztikai hivatal vezetője, Inam Nesirdi azt nyilatkozta korábban, hogy a márciusi súlyos civil áldozatokkal járó kunmingi pályaudvari késeléses merénylet után sokan lemondták útjukat, a forgalom pedig a tavalyi évhez képest 40%-kal esett vissza, holott a tavalyi év végén másfél millió munkahelynél is több kötődött a turizmushoz, mint ágazathoz.

Az idézett turisztikai hivatalnok kijelentette továbbá, nem tudnak arról, hogy a támadásokban valaha is megsérült volna akár egy turista is. Azt is felvetette, jó lenne könnyíteni a vízumkiadást a régióval szomszédos nyolc országba, így Oroszországba, Mongóliába, Kazahsztánba, Kirgizisztánba, Tádzsikisztánba, Afganisztánba, Pakisztánba és Indiába. Jünnanban és Kuanghsziban ugyanis például a helyiek útlevél nélkül is kérhetnek beutazási engedélyt a szomszédos Vietnamba.

Képek! Ebben a 10 országban rabolnak leggyakrabban külföldi turistákat

Nézegess képeket!

Elolvasom

A hatóságok mindazonáltal nagy valószínűséggel nem lesznek fogékonyak a határnyitás ötletére, lévén, hogy azt feltételezik, a terrorcselekmények mögött határon túli szakadár szervezetek húzódnak meg, melyek segédanyagokkal, kiképzéssel buzdítják a muszlim vallású ujgur őslakosokat lázadó erőszakos cselekmények elkövetésére.

Még több érdekes cikk:

A Selyemút projekt része lenne

Hszincsiang előbbiek ellenére érintett lenne abban a nagyszabású projektben is, melynek célja az egykor kereskedelméről híres Selyemút újrafelfedezése és turisztikai célponttá fejlesztése.

Szintén híres látnivaló a Kucha-palota

A projekt a kínai Senhszi, Kanszu, Ninghszia, Csinghaj, Belső-Mongólia tartományokat, valamint a Hszincsiang-Ujgur Autonóm Terület mellett Nepált, Malajziát, Kirgizisztánt, Kazahsztánt, Szaúd-Arábiát, Bahreint, Fehéroroszországot, Ukrajnát és Ciprust érinti majd.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Nem veszélytelen odautazni

A nyolc közép-, illetve nyugat-ázsiai országgal határos Hszincsiangban hosszú évek óta fegyveres akciókkal, esetenként terrorcselekményekkel hívják fel magukra a figyelmet ujgur lázadók, olykor vallási szélsőségesek, illetve a terület elszakadását hirdetők. A muszlim vallású, a törökkel rokon nyelvet beszélő ujgur népcsoport tagjai - a körülbelül 21 milliós Hszincsiang őslakosai - jelenleg a terület népességének kevesebb mint 45%-át adják, de egyes térségekben a lakosság túlnyomó többségét alkotják.

Képeken 7 hely, ahová nőként inkább ne utazz

Nézegess képeket!

Elolvasom

Májusban több véres merényletet is elkövettek az autonóm területen, ahol Peking áldásával május 22. után ádáz küzdelmet, egy éves kampányt hirdettek a terrorizmus ellen. A helyi kormányzat ugyanakkor tart attól, hogy a kemény hatósági fellépés eredményeként tovább nő az ellenállás, és éleződik az etnikai ellentét az ujgurok és a nagyrészt az elmúlt évtizedekben betelepült han kínaiak között.

Kép a tóról: en.wikipedia.org.

Ezt is szeretjük