Ha holnap tankolnál, ezt tudnod kell: tömeges bezárás lesz
Pénteken sok helyen hiába akarsz majd tankolni.
Komoly fennakadásokra számíthatnak az autósok a hétvége kezdetén, ugyanis pénteken számos független, családi tulajdonban lévő töltőállomás zárva tart az országban.
A Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) a közösségi oldalán kongatta meg a vészharangot: közleményük szerint a hazai kis kutak terhei mára teljesen elviselhetetlenné váltak, ami a működésüket veszélyezteti.
Tömeges bezárás a benzinkutakon
Az FBSZ éles kritikát fogalmazott meg a döntéshozókkal szemben. Úgy vélik, a hazai politika gyakran csak szavazatszerzési eszközként vagy „perselyként” tekint a szektorra, miközben az intézkedések óriási, sokszor visszafordíthatatlan károkat okoznak a családi vállalkozásoknak.
A szövetség szerint a kisvállalkozások évek óta tartó „vesszőfutása” mostanra elérte azt a pontot, ahol a figyelemfelhívás halaszthatatlanná vált. A helyzet súlyosságát és a pontos részleteket egy demonstratív sajtótájékoztató keretében ismertetik majd, amelyet péntek délelőtt 11 órakor tartanak az inárcsi benzinkúton.
A kisebb, nemzetközi hálózatokhoz nem tartozó kutak bezárása komoly ellátási nehézségeket okozhat a vidéki régiókban és a kisebb településeken, ahol a helyiek ezekre a forrásokra támaszkodnak. Az Index cikke figyelmeztet, hogy a tankolást tervező autósoknak érdemes előre tájékozódniuk a környékbeli alternatívákról, mivel a pénteki zárva tartás miatt a nyitva maradó nagyobb hálózatok kútjainál hosszabb sorok alakulhatnak ki.
Kiderült a védett üzemanyagár sorsa: ezzel indokolták a döntést
Ha szükséges lesz, változtatnak rajta.
ElolvasomFotók: Getty Images Hungary
OLVASD EL EZT IS!
- budapest
- közlekedés















