Hol élt Jézus? Mutatjuk, hogy festenek ma a Biblia legfontosabb helyszínei

A húsvét jó alkalom, hogy felelevenítsd Jézus életének fontos eseményeit.

Hol élt Jézus?
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A karácsony, a húsvét és a pünkösd mind olyan fontos keresztény ünnepek, melyek kapcsán egy kicsit több szó esik a Biblia eseményeiről. 

Noha a történetek a kultúra széles körben ismert részét képezik, a helyszínek távolinak, talán kicsit nehezen elképzelhetőnek tűnnek, hiába valóságosak.

Hol élt Jézus?

Ugyan sok minden változott a Jézus élete óta eltelt mintegy kétezer évben, mégis sok helyszínt sikerült kisebb-nagyobb pontossággal megtalálni, megőrizni. Ezeken a helyeken ma kegyhelyek, templomok állnak, melyek zarándokok ezreit fogadják. Ismerkedj meg velük!

Máriának Názáret városában adta hírül Gábriel arkangyal a Megváltó születését, melynek ma a görög katolikus Angyali Üdvözlet temploma, azaz a Szent Gábriel-templom állít emléket. Később Jézus itt töltötte gyermekkora javát.
A népszámláláskor Józsefnek születése helyére kellett visszatérnie. Máriával Betlehembe vonult, ahol Jézus világra jött. Szent Ilona kezdeményezésére itt 333-ra megépítették a Születés templomát, ahol a pontos helyszínt csillag jelöli.
A Jordán nevű folyó Kánaán természetes keleti határa. Vizében keresztelő Szent János vezetése alatt sokan alámerültek, köztük Jézus is itt keresztelkedett meg. A felnőttkorban keresztelkedők kedvelt helyszíne.
Názárettől északra, Galileában található Kafr Kanna városa, mely a kánai menyegző vélt helyszíne. János evangéliuma szerint itt tette Jézus az első csodáját, amikor a vizet borrá változtatta. Ma a Menyegző temploma állít neki emléket.
Kafarnaum ókori városa a Galilea-tó partján állt. Innen származott Jézus több apostola is, így András, Jakab, Máté, János és Szent Péter is, akinek otthona romjait, úgy vélik, megtalálták a régészek. A ház fölé modern templom épült.
A Galileai-tenger vagy más néven a Genezáreti-tó partvidéke akkoriban városokkal teli, sűrűn lakott halászvidék volt, ahonnan több apostol is származott. Jézus itt űzte el a vihart, járt a vízen, és adott enni sok ezer embernek, sőt, ez volt a hegyi beszéd helyszíne is.
Naim, ma Nein faluja aprócska arab település Názárettől nem messze, délkeletre. Jézus a Biblia szerint itt támasztotta fel az özvegy asszony fiát, megtörve ezzel a halál hatalmát. Ma az Özvegy fia-templom áll itt, de a temető is megvan, ahova a halottas menet tartott.
Jeruzsálem óvárosában, az Olajfák hegye alatt található a Gecsemáné-kert, ahova Jézus szívesen járt. Itt történt az utolsó vacsora, a virrasztás, a vérrel verítékezés, majd, amikor Júdás csókkal árulta el Jézust, ezen a helyen fogták el.
A halálos ítéletet követően Jézust Jeruzsálemtől északra, a Golgota magaslatán feszítették keresztre, melynek neve koponyahelyet jelent. A feltételezett pontra Szent Ilona a Szent sír-templomot építtette, mely ma Jeruzsálem része.
A Tábor-hegy keletről magasodik Názáret fölé. A tetejére épült Jézus színeváltozásának bazilikája, melyet többször leromboltak, majd újraemeltek. Ez a mennybemenetel, megdicsőülés helyszíne.

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük