Egy hely, ahol egész évben napéjegyenlőség van: a Galápagos-szigetek páratlan élővilága

Szerencsés, aki élete során legalább egyszer ellátogathat ide.

Galápagos-szigetek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

Az Egyenlítő környékén, mintegy 965 kilométerre Ecuadortól található Galápagos, mely egyike Földünk leggyönyörűbb természeti kincseinek. 

A szigeteket sokan úgy ismerhetik, mint a Csendes-óceán királynőjét: a vulkanikus szigetcsoport 13 nagyobb szigetből és megannyi kisebb partból áll, melyek páratlan élővilágukkal felejthetetlen élményt nyújtanak az ide látogató turistáknak. 

A Galápagos-szigetek élővilága

Feljegyzések szerint már Charles Darwin is tudta, milyen páratlan hely a Galápagos-szigetek: a tudós 1835-ben érhetett partot, és állítólag itt közelebb jutott az evolúcióelmélet megalkotásához. Ha ez csupán legenda is, ahhoz kétség sem férhet, nincs még egy hely, ahol az élőlények majdnem száz százaléka őshonos, ráadásul egyenlítői elhelyezkedésük miatt a szigeteken egész évben napéjegyenlőség van. 

Sajnos az emberi beavatkozás következtében mára több állatfaj is kipusztult. Hogy elejét vegyék a további pusztulásnak, az UNESCO 1978-ban világörökséggé nyilvánította a szigetet, ezzel egy időben pedig 60-70 ezer főre korlátozta a látogatók számát. Nézd meg képeken azt a páratlan helyet, amit csak kevesen láthatnak a saját szemükkel!

Ezt is szeretjük