Saját úszó szigetet épített a pár, hihetetlen, hogy élnek rajta: a növényeket is maguk termelik
Ebbe a saját kis önellátó édenbe mindenki szívesen elvonulna.


- Bő 20 évet letagadhatna ez a 60 éves nő, amire az öltözködésével is rásegít: nála a kor tényleg csak egy szám »
- A sztárok szettjeit másolja le a molett nő, hogy bebizonyítsa, a méret nem akadály: ilyen csinos és nőies »
- A Vezércsel 24 éves színésznője nem a snassz ruhák híve: imádjuk Anya Taylor-Joy stílusát »
- Angelina Jolie és Brad Pitt középső lánya jól megnőtt: a 14 éves Shiloh olyan magas, mint az anyja
- Helyesíráskvíz, amit sokan elrontanak: egyelőre vagy egyenlőre, melyik a jó?
- Friss felvételen a 85 éves Alain Delon: volt felesége társaságában fotózták le
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
- Magyar is van a világ leghíresebb mémjei között: a rajtuk szereplő emberek így megváltoztak az évek során
Freedom Cove, vagyis a Szabadság öble a neve annak az egyedülálló építménynek, amit két művész, Catherine King és Wayne Adams hozott létre a saját kezével a kanadai Vancouver-sziget partjainál 1992-ben.
A különleges kreálmány eredetileg egy szimpla kis lakóhajó volt, de a kreatív és ambiciózus tervezgetések és hozzáépítgetések révén valóságos szigetté bővült.
Önfenntartó paradicsom
A tulajdonosok célja elsősorban az volt, hogy természetközeli, civilizációtól távoli, egyedi és önellátó otthont hozzanak létre, és céljukat el is érték. A Freedom Cove elsősorban magánház, de rövid idő alatt turisztikai látványosság lett belőle. Az igényeknek megfelelően a mára nagyjából tucatnyi melléképületből álló komplexum minden elvárásnak megfelel. Van benne vendégház és világítótorony, kilátó és kikötő, galéria és táncterem.

A pár elsődlegesnek tartotta az üvegházak létrehozását, hogy azokban saját zöldséget és gyümölcsöt termesszenek. Húsként elsősorban halat fogyasztanak, amiből bőven áll rendelkezésre a környező tavakból. A vízellátást is biztosították a sziget körüli természetes vizek szűréséből. A természet további forrásokkal is szolgál, mivel a megélhetéshez szükséges energiát napelemekkel és generátorral biztosították. Az öt üvegházból naponta kerül friss étel az asztalra, az év minden szakában.
Mivel akadnak olyan dolgok, amelyek szükségesek a mindennapi élethez, és nem lehet megtermelni őket, a művészházaspár kézzel készített művészeti tárgyakat is alkot, amelyeket a közeli Tofino városban és a környező településeken értékesítenek. A mártott gyertyák, fafaragványok és maszkok mindig gazdára találnak, és nemcsak az árucserében játszanak szerepet, hanem az úszó sziget lakberendezésében és hangulatvilágában is.

Az úszó sziget tulajdonosai apró kis édenként képzelték el fantasztikus otthonukat, és a látvány emlékeztet az idilli paradicsomi hangulatra. A Freedom Cove halványlila, rózsaszín és türkizzöld színekben pompázik, a dizájn pedig a '60-as évek virágos hippi korszakát idézi fel.
A nyugalom szigete
A szigetet körülölelő hegyi tavak, sűrű fenyőerdők és zord sziklák a világtól való elvonulást segítik. Brit Columbia vadregényes vidéke amúgy is vonzza a turistákat, de aki ebbe a régióba látogat, fakultatív programként eltölthet pár napot a művészházaspár háborítatlan és stresszmentes álomotthonában.

Az Adams házaspár nagyon kedves, szívesen vezetik körbe látogatóikat az otthonukban, és mesélnek magukról. A szervezett túrák Tofinóból indulnak, és a résztvevők hajóval közelítik meg a szigetet. A kiruccanás szlogenje pedig az, hogy elmerülés a kreatív energia és a jó szellemek világában. Elnézve a képeket, nincs kétségünk arról, hogy a Freedom Cove látogatói valóban ilyen élményben részesülnek.
Paradicsomi öblök
Míg a Freedom Cove mesterségesen teremtette meg a földi édent lakói számára, addig ezeket a meseszép horvátországi helyeket a természet alkotta.
Képek: Freedom Cove Photo Gallery
OLVASD EL EZT IS!