Földönkívüliek építették a misztikus hidat?

A NASA is lefotózta a rejtélyes építményt

Ádám hídja a természet, egy ősi nép vagy a földönkívüliek műve lenne?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bár hosszú ideje vitatkoznak eredetétől, a NASA által az űrből készített felvételek néhány éve az érdeklődés középpontjába állították az India és Srí Lanka - korábbi nevén Ceylon - között látható különös építményt, Ádám hídját.

A híd építése a Rámájana ábrázolásán
Műholdfelvétel a hídról
Jól látható a láncolat
Fürdőzők egy gyalogosan is járható szakaszon

A képeken egy csaknem 30 kilométeres híd rajzolódik ki, melyet a hindu közösség meggyőződése szerint Visnu, az egyik legfontosabb hindu istenség földi reinkarnációja épített. A geológusok szerint azonban a misztikus híd csupán a természet mesteri tréfája a spiritualitás felett, a tudományos világ képviselői ugyanis úgy vélik, a híd nem más, mint kisebb korallzátonyok és homokpadok természetes láncolata. Bizonyítéka egyik félnek sincs, így felejthetetlen látványa mellett az eredetét övező rejtélyek is hozzájárulnak ahhoz, hogy egyre több turista zarándokoljon el hozzá.

Vallási legenda vagy földönkívüli építmény?

Ádám hídja vagy más néven Ráma hídja - Rama Setu - keletkezéséről nemcsak a tudományos világnak és a hindu vallás képviselőinek eltérő a véleménye. A híd eredetileg minden feljegyzésben Ádám hídjaként szerepelt, utalva az iszlám legendára, mely szerint Ádám, az első ember Földre érkezésekor Srí Lanka egyik legmagasabb pontjára lépett.

A lábnyomát őrző szent helyet Ádám-csúcsnak, az oda vezető utat pedig Ádám hídjának nevezték el. A hindu magyarázat szerint azonban a hidat Ráma - Visnunak, a három legfőbb hindu istenség egyikének hetedik földi reinkarnációja - építtette majomhadseregével, amikor Srí Lanka akkori uralkodója, a gonosz Rávana ellen indított támadást felesége kiszabadítása érdekében.

A számos spirituális és tudományos magyarázat mellett az összeesküvés-elméletek híveinek hatására a köztudatban a földönkívüli beavatkozás lehetősége is felmerült, mivel az eddigi vizsgálatok sem a természet alkotta, sem az ember építette teóriát nem tudták egyértelműen bizonyítani.

A világ 20 leghatalmasabb látnivalója

Nézegess képeket!

Elolvasom

Sokak szerint továbbá görbülete és szerkezete olyan intelligenciát feltételez, mely az emberénél jóval magasabb, sőt, az idegenek közreműködését támasztják alá a híd feltételezett korával is - a legtöbben 7-18 ezer évesre becsülik, de vannak, akik szerint 1,7 millió évvel ezelőtt építhették a titokzatos kezek.

Félig elpusztult, de idővel előbukkant a tengerből

Az Indiai-óceán északi részén, Indiától délre található Srí Lanka lenyűgöző szépségéhez, ősi történeteihez, romvárosaihoz, több ezer éves kultúrájához, páratlan vízeséseihez, érintetlen tengerpartjaihoz tökéletesen illik a legendák övezte képződmény, a misztikumon túl azonban Ádám hídja önmagában is lenyűgöző látványt nyújt.

A kutatók szerint a hídon egészen a 15. századig gyalogosan is lehetett közlekedni, amikor is a viharos időjárás miatt fokozatosan a tengerbe süllyedt, egy 1480-as ciklon pedig végzetes pusztítást vitt véghez rajta. Sokáig teljes egészében a tenger szintje alatt húzódott, idővel azonban kisebb-nagyobb részei újra előbukkantak, megdöbbentve Srí Lanka és a világ legtöbb kutatóját.

Ma az építményt csak néhány helyen tör fel a habokból - így a vízparton állva nem igazán látszik -, a levegőből megcsodálva azonban kirajzolódik, ahogy a világos zátonyok és homokpadok láncolata vékonyan kígyózik a vízben. A légi felvételek is összefüggő képződményt mutatnak meg, a NASA felvételei azonban sokkal tisztábban láttatják a hidat, hozzájárulva ahhoz, hogy az minden eddiginél több vita forrása legyen.

A híd repülőről
A híres NASA-felvétel

Meggyalázzák a szent hidat?

Ádám hídját felfedezése óta nem övezte akkora figyelem, én nem váltott ki olyan mértékű indulatokat, mint az utóbbi években. A világ hindu közösségei heves tiltakozásokkal próbálják útját állni annak a projektnek, mely a híd átvágásával nyitná meg az utat a hajók számára. Az új hajózási útvonal az elemzések szerint jelentős hatással lenne a környék gazdasági és ipari fejlődésére, azonban a hívők szerint még ez sem lehet indok arra, hogy meggyalázzanak egy szent helyet.

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A hindu közösségek India-szerte úttorlaszokkal, tüntetésekkel fejezték ki tiltakozásukat az indiai kormány terve ellen, utóbbi azonban a tudományos körök véleményeire hivatkozva állítja, a híd nem más, mint egyszerű természeti képződmény, és mint ilyet, az embernek joga van lerombolni. Ha szeretnél még egy titokzatos helyet megismerni, melyet előszeretettel kötnek a földönkívüliekhez, kattints ide!

Képek: en.wikipedia.org Adam’s Bridge szócikke, Planemad.

Ezt is szeretjük