A chilei gleccsertó a globális felmelegedés áldozata lett: az olvadó gleccserek olyan sok vízzel töltötték fel, hogy a törmelékgát nem bírta, a tó pedig egyszerűen kifolyt a medréből. A második képen a tó hűlt helye látható. Ha még több részletre vagy kíváncsi, kattints ide!
Fotó: nasa.gov
Dia
Az Aral-tavat is szokás az éghajlatváltozás egyik jellemző példájaként emlegetni. A Kazahsztán és Üzbegisztán határán lévő tó egykor a világ egyik legnagyobb tava volt, mára azonban vízmennyiségének 90%-át, területének pedig 75%-át elveszítette.
Fotó: en.wikipedia.org
Dia
Az afrikai Csád-tó helyzete is hasonló. Egykor a világ hatodik legnagyobb tava volt, mára azonban 5%-ára zsugorodott.
Fotó: nasa.gov
Dia
A kanadai Spotted Lake, vagyis Pöttyös-tó igen magas ásványianyag-tartalommal rendelkezik, amelyből visszamarad azután is, hogy nyáron a tó vize elpárolog. Ennek a jelenségnek köszönhetőek a különleges színek és pöttyök.
Fotó: traveltripjourney.blogspot.hu
Dia
A romániai Gyilkos-tó is eltűnhetne a század végéig a feltételezések szerint, ugyanis jelentős mennyiségű hordalékkal töltődne fel minden évben. Jelenleg ezt hordalékfogó gáttal próbálják megakadályozni.
Fotó: webwestphotos.wordpress.com
Dia
Az olasz falut, Fabricche di Caregginét egy víztározó miatt elárasztották, a mesterségesen kialakított tó azonban tízévente eltűnik, ugyanis tisztítás céljából leengedik. Ilyenkor az egykori település romjai is felszínre kerülnek. Kattints ide, és tudj meg még többet!
Fotó: en.wikipedia.org
Dia
Az ausztriai, stájerországi Grüner See, vagyis Zöld-tó mesebeli hely: valójában egy kirándulóhelynek számító rét, mely minden tavasszal, köszönhetően a hóolvadásnak, tóvá alakul.