15 tonna zöldséget dobtak ki Budaiék
Nem adták az éhezőknek
Gyorsan romlik a dinnye, illetve a paprika is, és azt sem tudni, mivel kezelték.
- Ez a trend tartja most lázban a hírességeket: a Barbiecore nem spórol a rózsaszínnel, de a nőies sikket sem mellőzi »
- Szuper könnyű hidratálók: pótolják az elvesztett nedvességet, és ragyogóvá teszik a bőrt – Árakkal, lelőhelyekkel »
- A Stranger Things 20 éves színésznőjét így nem láthattad a sorozatban: Sadie Sink dögös, nőies ruhákra váltott »

- Mi Kanada fővárosa? 10 kérdéses kvíz a világ országairól, amit illik tudni
- Hajdú Pétert kirakták a Szigeten az RTL VIP-ból: Sebestyén Balázs kotyogta ki
- 5 kérdés, ami megmutatja, mennyire intelligens valaki - Hány igen válaszod lett?
- Ha erről a telefonszámról hívnak, tilos felvenni! Így dolgoznak a csalók az OTP nevében
- Ő Kapócs Zsóka párja: először szerepelnek közös fotón
Hétvégén 15 tonna zöldséget és gyümölcsöt foglaltak le a Nagybani Piacon. A tudósításokból kiderült, hogy az élelmiszert megsemmisítették. A Vidékfejlesztési Minisztériumtól azt kérdeztük, miért semmisítették meg ezeket a termékeket, ahelyett, hogy odaadták volna a rászorulóknak.
Mint a VM válaszából kiderül, ennek több oka van. Az egyik, hogy a lefoglalt élelmiszerek biztonsága általában nem garantálható.
Nem lehet tudni, milyen növényvédőkkel kezelték
- Első a biztonság. A biztonságos, ellenőrzött élelmiszerhez való jog minden fogyasztónak kijár attól függetlenül, hogy milyen úton, vásárlással vagy adományozással jut az adott élelmiszerhez - tették hozzá.
A magyarázat szerint a bizonytalan eredetű, hiányos dokumentációjú tételek esetében - ha minőségüket tekintve meg is felelnének a követelményeknek, és ránézésre esetleg kifogástalannak tűnhetnek - a termék útja nem követhető nyomon a termelőig, nem ellenőrizhető, hogy mikor és milyen növényvédő szerekkel kezelték.
Mint megtudtuk, a Nagybani Piacon legutóbb lefoglalt termékeknél ez hangsúlyosan igaznak bizonyult, mivel a hatósági intézkedés alapja az ismeretlen eredet és a megjelölés hiányossága volt.
Ráadásul hamar meg is romlanak
A másik ok a minisztérium szerint, hogy a lefoglalt zöldség-gyümölcs esetében az esetleg fogyasztásra alkalmas áruk karitatív célra történő átadását az is megnehezíti, hogy jellegüknél fogva - különösen megfelelő tárolás nélkül - gyorsan romló élelmiszerek, így csak fogyaszthatatlan állapotban jutnának el a rászorulókhoz.
Az élelmiszerlánc-felügyeletért és biztonságért felelős szakemberek 31 vállalkozást ellenőriztek, és hét esetben kellett intézkedniük. Lefoglaltak két tonna nektarint, 12 tonna görögdinnyét, továbbá még fél-fél tonna paprikát és paradicsomot.
Ezekre mondta azt a VM, hogy biztonságuk nem garantálható, illetve, hogy hamar megromlanak, ezért nem juttathatják el őket a rászorulókhoz.