Százeres károkat okozhat, ha ezt elfelejted megcsinálni a ház körül tél előtt: figyelmeztetnek a szakemberek

Pórul járhat aki ezt elfelejti!

Vízmérők és vízvezetékek téliesítése
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Top olvasott cikkek

Hamarosan érkezik a hűvösebb idő, így érdemes elkezdeni téliesíteni a vízmérőket, a vízvezetékeket és a szerelvényeket - hívta fel a figyelmet a Magyar Víziközmű Szövetség az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében.

Vízmérők és vízvezetékek téliesítése

Mint írták, a télen nem lakott ingatlanoknál fontos a vízhálózat és a vízmérők víztelenítése, valamint a vízmérőakna letakarása, szigetelése, de javasolt az ingatlan rendszeres időközönkénti ellenőrzése is az esetleges károk megelőzése - és mihamarabbi észlelése - végett.

A télen is lakott ingatlanoknál fontos a vízmérőakna szigetelése, ugyanakkor a kevésbé védett helyen - pincében, falon kívül - lévő vezetékszakaszokat is célszerű szigetelőanyaggal védeni. A kerti csapokat vízteleníteni kell, valamint a telepített öntözőberendezésekre is érdemes jobban odafigyelni, mert ezek bár fagyállóak, az élettartamukat meghosszabbíthatja, ha víztelenítve vannak - sorolták.

Hozzátették, hogy amikor az idő - a nagy hideg után - enyhülni kezd, érdemes ellenőrizni a vízmérőt: amennyiben akkor is forog a csillagkereke, ha nem nyitják meg a csapot, vagy szilánkosra tört a vízmérő üvege, esetleg eldeformálódott a számlálószerkezet vagy a lakásban nem folyik a víz, valószínűleg csőtörés történt, amelyről a szolgáltatót értesíteni kell.

Arra is figyelmeztettek, hogy minden, a szolgáltatási pont utáni hálózaton keletkezett vízelfolyás a felhasználó számláját terheli, mert az ő birtokán lévő hálózat meghibásodása okozta a veszteséget.

Rosszul járhatsz, ha így mész nyugdíjba: rengeteg pénztől eleshetsz

Súlyos anyagi következményekkel járhat, ha valaki meggondolatlanul lép.

Elolvasom

Kép: Getty Images Hungary

A bennünk élő nők - Hol az egyensúly a megfelelés és az önazonosság között?

A 21. századi nő minden szerepben helyt áll: dolgozik, édesanya, társ, barát, gondoskodó, és közben próbál önmaga is maradni. Hogyan lehet lavírozni a rohanó mindennapok, a teljesítménykényszer és a saját lelki békénk között? Hogyan találjuk meg az egyensúlyt szerepeink között? Erős Antónia és Pokorny Lia beszélgetnek június 1-jén a MOMkultban arról, mit jelent ma nőnek lenni: hogyan lehet egyszerre helyt állni a munka, a család és a saját vágyak világában, miközben megőrizzük önmagunkat, belső erőnket és harmóniánkat. 

Biztosítsd be a helyed most!

Promóció

Ezt is szeretjük