3 dolog, amit kerülj el, ha nem akarsz vírust kapni a számítógépre

Nem szeretnéd, ha vírusos lenne a számítógéped? Akkor ne kövesd el a következő hibákat!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az internet a számos lehetőség mellett sok veszélyt is rejt magában. Nem lehet eléggé hangsúlyozni, milyen nagy szükség van egy vírusirtó programra a számítógépen, de emellett nagyon fontos az is, hogy milyen leveleket nyitsz meg, milyen oldalakat olvasol és milyen programokat töltesz le.

A csalóknak elég egyetlen apró rés, ahol beférkőzhetnek a gépedbe. Ne add meg nekik a lehetőséget!

Ismeretlen e-mailek

A vírusok terjesztésének legalapvetőbb formája az e-mail, így a legkönnyebb a gyanútlan áldozatok gépére férgeket, kémprogramokat telepíteni, hiszen ki gyanakodna egy levélre a fiókjában? Pontosan ezért sohasem szabad megnyitni olyan levelet, ami ismeretlen címzettől származik, függetlenül attól, hogy a feladó magyar-e, vagy sem.

Ne tévesszen meg, hogy beteg, szegény gyerekeknek gyűjtenek, vagy az, hogy óriási pénznyereménnyel kecsegtetnek! Ez mind csak parasztvakítás, amivel a jóhiszemű embereket átverik.

A legjobb, ha az ilyen jellegű leveleket azonnal a kukába dobod, majd véglegesen törlöd őket a postaládádból, így biztosan nem fognak gondot okozni.

Soha ne küldd el a számlaszámodat, banki adataidat e-mailben, mert az adathalászok rögtön lecsaphatnak rá, és az összes pénzedet elemelhetik egyetlen e-maillel!

Gratulálunk, nyertél!

Itt kell egyúttal a Gratulálunk, nyertél! Kattints ide! kezdetű történeteket is megemlíteni, amelyek általában felugró ablak formájában bukkannak fel az orrunk előtt, lehetőleg nagy, harsány betűkkel, amiket még a nagymama is lát szemüveg nélkül. Bármennyire is jól hangzik, ez szintén átverés, aminek többen bedőlnek, mint ahányan be merik vallani.

10 lépés a jól működő számítógépért

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ezeket sohasem szabad lekattintani, mert olyan oldalakra vihetnek, amelyek a legtöbbször nem biztonságosak. Ha ezt a böngésződ jelzi, akkor gyorsan lépj ki onnan, de a legjobb, ha ezekre az úgynevezett pop up hirdetésekre alapvetően nem is kattintasz rá, mert előre garantálható, hogy átverésről van szó.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Megbízhatatlan programok

Az internet kész tárháza a különböző ingyenes programoknak, de ezekkel sem árt résen lenni. Nem tudhatod, hogy a szoftver milyen forrásból származik, ki és mit bütykölt rajta, mielőtt feltöltötte valamelyik megosztó oldalra, márpedig ez számos veszélyt rejt magában a számítógépre nézve. Vírusok és krémprogramok kerülhetnek így a masinára, amelyek a banki adatoktól kezdve a magánéletig mindent könnyedén ellophatnak.

Figyelik a számítógépedet?

Videónkból megtudhatod, melyek a tipikus jelei annak, hogy a számítógéped nincs biztonságban.

Ha szeretnéd, hogy a géped biztonságos legyen, mindig érdemes jogtiszta formában beszerezni a programokat, például úgy, hogy a gyártó oldaláról letöltöd a próbaverziót. Ezzel a módszerrel egyúttal az is kiderül, érdemes-e a későbbiekben beruházni a program teljes verziójába, és abban is biztos lehetsz, hogy a számítógépre nem települnek fel a kártékony dolgok.

Ezt is szeretjük