7 mellbevágóan őszinte kép a világ problémáiról - Elgondolkodtató rajzokat készít a művész

A világ egyenlőtlenségeit jeleníti meg grafikáiban a művész, ami fontos problémákra hívja fel a figyelmet.

Világ problémái
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Sokan álmodoznak az egyenlőségről, és arról, hogy egy igazságosabb világban éljünk. Sajnos ettől még nagyon távol van az emberiség és az országok nagy része.

A művészetnek terápiás jellege van, nem csak az alkotó számára segít feldolgozni a tapasztalatait, jó esetben a befogadót is elgondolkodtatja és megérinti.

Őszinte képek a világ problémáiról

Niki Taravat iráni szabadúszó illusztrátor, karikaturista és képregényrajzoló, akinek már számos újságban és kiadványban megjelentek alkotásai, némelyekért nemzetközi fesztiválokon még díjat is kapott. 1999 óta dolgozik együtt az iráni sajtóval. Sok képe van, ami a világ problémáira, egyenlőtlenségeire reflektál. A mai napig súlyos, megoldatlan kérdéseket dolgoz fel egy-egy képében.

A nagyvállalatok sokszor azon az áron építik birodalmukat, hogy a természetes élőhelyeket csökkentik a bolygón. Ez nemcsak a felmelegedéshez járul hozzá, hanem hosszú távon kevésbé élhetővé teszi a Földet.
Bár az elméletben "felvilágosult" földrészeken, mint például Európában többnyire demokráciák vannak, amik az emberi egyenlőségben hisznek, a valóság az, hogy a nagytőkések kizsákmányolják a szegényebb rétegben élő munkásokat sok esetben: csak azt felejtik el, hogy ők építik fel a birodalmukat, és nélkülük semmit nem ér a pénzük.
Tudományosan bizonyított tény, hogy az olvasás, főleg a gyermekkori érzékeny fejlődés időszakaiban, olyan agyterületeket erősít és fejleszt ki, amik a fantáziáért, képzelőerőért és gondolkodásért felelősek. Sajnos az olvasás egyre jobban kiszorul a gyermekek kedvelt időtöltései közül, ami technikával, ingerekkel, okostelefonokkal itatott világunkban egyre nehezebbé teszi az elmélyülést.
Mi is azon szerencsések közé tartozunk, akiknek nehéz elképzelni, hogy ne folyjon víz a csapból, ami az egyik legfontosabb dolog az életben. Pedig a valóság az, hogy sok olyan régió létezik, ahol vízhez alig és nagyon nehezen lehet hozzájutni, ami óriási probléma.
A kép utal arra az egyenlőtlenségre, ami a mai napig jelen van a társadalomban: a láthatatlan munkára, amik többnyire még mindig a nők végeznek, annak ellenére, hogy a legtöbben a férfiakhoz hasonlóan dolgoznak. Ez nemcsak fizikai, hanem mentális terhet jelent, hiszen a háztartás nemcsak fizikai munkából, hanem gondolkodásból, szervezésből is áll.
A társadalomban még mindig óriásiak az igazságtalan egyenlőtlenségek. Míg egyeseknek mindene megvan, mégsem elégedettek, addig mások a minimumot sem, vagy alig tudják megfizetni. Azt a legkevesebbet, amire valóban óriási szükség lenne.
Ugyanahhoz a tárgyhoz többféleképpen lehet közelíteni. Egy kocsi például rengeteg ember munkája, kényes folyamatokon megy át, mire létrejön, ami komoly szaktudást igényel. Sokan csupán státuszszimbólumot látnak benne.

Képek forrása: Instagram/taravat.niki.art, a képek használatát  Niki Taravat engedélyezte. 

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük