Csak egy olcsó, használt képkeretet vett, de jókora meglepetés érte: egy eredeti Függetlenségi nyilatkozat volt benne

Először nem is sejtették a szerencsés megtalálók, milyen értékre leltek.

Véletlen talált értékek

Amikor olyan esetekről hall az ember, mint amilyenek a következők, rájön, hogy minden egyes nap tartogathat meglepetéseket. Bár reggel még mit sem sejtünk róla, estére akár egy több ezer éves kincs megtalálói is lehetünk.

Vannak olyan szerencsések, akik egy egyszerű turkálóban vagy garázsvásáron lelnek óriási értékekre, mások a természetben sétálva vagy épp földmunkát végezve találják szemben magukat valami felbecsülhetetlennel. Természetesen olyan is előfordul, hogy valaki Fortuna kegyességében bízva fémdetektoros keresővel kutatja a kincseket. Az a szerencsés illető, aki rábukkant a Függetlenségi nyilatkozat egyik első, kéziratos példányára, csupán egy szép, öreg képkeretet szeretett volna vásárolni, és nem is gondolta, milyen értéket visz haza vele együtt.

8 kincs véletlen megtalálása

Az ő történetét, és még hét hihetetlen sztorit mesélünk el a képek kíséretében. Ezeket az eseteket olvasván mindenki elhiheti, hogy a szerencse akárkit, akármikor utolérhet.

A szerencsés műértő a pennsylvaniai bolhapiacon nézelődött, amikor ráakadt egy jelentéktelenebb festményre, amit egy értékesnek tűnő, régi keretbe foglaltak. Körülbelül 1200 forintnak megfelelő összeget fizetett a jó fogásért, de akkor még nem sejtette, hogy otthon, a kép háta mögött a Függetlenségi nyilatkozat egyik eredeti kéziratát fogja megtalálni, mely mintegy 713 milliót ér.
Egy stadfordshire-i gazdaság területén nézelődő fémdetektoros keresgélő 244 darabból álló, 1000-1500 esztendős kincset talált, melynek értéke 1 millió 400 ezer forintnak megfelelő összeg.
New Forestben 63 aranyérme és 1 ezüst került elő a fű alól, amikor egy gyanútlan kertész gyomlálta azt. Pontos értékük ismeretlen, de az érmék különlegessége, hogy a Tudor-korból valók, és VIII. Henrik idején verethették őket.
Ezt a dekoratív tálat egy egyszerű garázsvásáron vette meg egy New York-i család. Körülbelül 950 forintnyi összeget fizettek érte, ám utólag kiderült, hogy egy ezeréves kínai kincsről van szó, ami valójában 667 milliót ér.
Bulgáriában három fivér találta meg a képen látható kincseket. A testvérek egy agyaggödör ásása közben leltek rájuk. A kincsek egy thráciai uralkodóhoz tartozhattak még a 3. században. A különleges darabok 24 karátos aranyból vannak, értékük felbecsülhetetlen.
Egy észak-kaliforniai pár kutyasétáltatás közben kiszúrt egy moha fedte, rozsdás konzervdobozt egy fa tövében. Csak a széle látszódott, de kiásták, és kinyitották azt: 1427 aranyérme volt benne, melyek több mint 9 millió forintot értek, és további öt doboz is előkerült, hasonlóan nagy summával, pénzérmékkel és öreg kitüntetésekkel.
Ezt az eredeti Jackson Pollock-festményt mindössze 1500 forintnak megfelelő összegért vásárolták egy kaliforniai turkálóban. A mű legalább 525 milliárdot ér.
Végül a 11460 római érméből álló Thornbury-kincset is véletlenül találták meg. A szerencsés férfi éppen kertészkedett, amikor egy törött cserépfazékra lelt, benne az érmékkel. A kincs mintegy 22 millió forintot ér.
Ezt is szeretjük