258 millió: ennyit költöttünk a hátrányos helyzetűek munkába állására

A továbbképzési programot uniós pénzből fedezte a kormány.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

80 hátrányos helyzetű, alacsony iskolai végzettségű, tartósan munkanélküli ember képzését és munkába állítását tette lehetővé egy 258 millió forint értékű, 100%-ban uniós támogatású projekt Nyírbátorban és környékén.

A projekt záró rendezvényét pénteken tartották a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kisvárosban.

Javulás a foglalkoztatásban

A projektgazda Nyírbátor és Vonzáskörzete Többcélú Kistérségi Társulás által indított projekt hét településen tette lehetővé a bevont munkavállalók számára a piacképes tudás megszerzését, valamint különböző OKJ-s képzések és tréningek elvégzése után a munkába állást.

Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára beszédében hasznosnak és szükségesnek nevezte az ehhez hasonló kezdeményezéseket. A kormány a következő időszakban is támogatni fogja a nyírbátorihoz hasonló, komplex képzést és foglalkoztatást elősegítő programokat - mondta.

A nyírbátori kistérségben az utóbbi időben javulás mutatkozik a foglalkoztatási helyzetben, a mintegy hatezer regisztrált álláskereső létszáma csökkent - mondta Simon Miklós, a társulás elnöke, Nyírbogát Fidesz-KDNP-s polgármestere az eseményen. Tájékoztatása szerint ebben a mintegy 1300 embernek munkát adó Start közmunkaprogram és a térségben beindult munkahelyteremtő beruházások nagyban hozzájárultak.

Akiknek az élet maga a pokol

Nézegess képeket!

Elolvasom

Képzés után továbbfoglalkoztatás

A programban résztvevőknek a képzési időszakot követően továbbfoglalkoztatást biztosítottak: hat hónapon keresztül napi nyolc, illetve négy órában dolgozhattak - mondta Krasznainé Bereznai Mária szakmai vezető az eseményen.

A képzések során például a betonelem-készítő, erdőművelő, kertész és parkgondozó szakmákat sajátítottak el a résztvevők. A program részét képezte egy 58 millió forint értékű eszközbeszerzés is, ami a gyakorlati oktatást segítette, ezeket az eszközöket a jövőben a helyi szociális szövetkezet hasznosítja.

A projekt résztvevőit a hét bevont településen, Nyírbátorban, Penészleken, Nyírgyulajban, Nyírvasváriban, Nyírbélteken, Encsencsen és Piricsén élő, közel kilencszáz tartósan álláskeresőből választották ki.

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük