Az nem baj, ha kimennek, csak jöjjenek vissza
A kormány hazacsábítja a fiatalokat
Az Új Nemzedék program várja a fiatalokat.
- Az 57 éves Caroline az egyik leghíresebb ősz hajú modell, de a lánya szépségén is csak ámulni lehet: Mimi le sem tagadhatná édesanyját »
- Nőies, dús hatású frizurák, amiket nem ollóval készített a fodrász: divatos fazonok borotvával vágva »
- Napi 10 perc teljes testre ható edzés, amihez csak egy szék kell: ülve is megdolgoztathatod az izmaidat »

- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- 10 kérdéses villámkvíz a magyar gasztronómiáról: milyen töltelék van a Gundel-palacsintában?
- Az erős szexuális vonzalom 7 legfőbb jele - Már az ismerkedés során észreveheted őket
- Megmenthető Csősz Boglárka házassága? Milliárdos férje ezt nyilatkozta
- Rúzsa Magdi először mindhárom babájával egy fotón: már 4 hónaposak az ikrek
A Központi Statisztikai Hivatal 2013-as adatai szerint a Magyarországon állandó lakcímmel rendelkező magyar állampolgárok 7,4%-a, 335 ezer ember él külföldön.
Ez az adat a külföldön élő, de Magyarországon állandó lakcímmel rendelkező állampolgárok számát becsli, tehát akik három hónapon keresztül nem tértek haza. Így most már a kormány is rájött arra, hogy a foglalkoztatottsági adatokba ezeket az állampolgárokat nem lehet beleszámolni.
Németország és Nagy-Britannia a legfőbb cél
Egy 2012-es év végi adat szerint minden ötödik felnőtt tervezi, hogy rövid vagy hosszú távon külföldön vállal munkát vagy végleg kivándorol, és minden hetedik diplomás fiatal Magyarország határán túl képzeli el a jövőjét. Ebből kifolyólag az is biztos, hogy minden ember környezetében él valaki vagy valakik, akik már megpróbálták külföldön vagy akár le is telepedtek valahol. A legtöbb magyar állampolgár két legnépszerűbb célországa Németország és Nagy-Britannia.
Éppen ezek miatt az adatok miatt a miniszterelnök-helyettes Navracsics Tibor szerint nem lehet feladni azt a célt, hogy a kivándorolt fiatalokat visszacsábítsa a kormány az országba úgy, hogy Magyarországon boldogulni is tudjanak.
A miniszterelnök-helyettes erről az Új Nemzedék program pályaorientációs programsorozatának első állomásán beszélt október 25-én. Az Új Nemzedék program célja, hogy a fiatalok számára komplex akciótervet nyújtson. Elmondása szerint sok olyan szituáció van, amikor a fiatalok tanácsokat várnak akár az iskolaválasztásról, akár az otthonteremtésről, akár családalapításról van szó, de még az itthon maradásukkal kapcsolatban is néha tanácstalanok.
Milyen lépéseket tesz a kormány?
A kormány egyik lépése, amivel többek között megpróbálja a fiatalokat itt tartani, a családi adókedvezménnyel kapcsolatos rendelkezések, amik bátorítják a családokat gyereknevelésre, és gyermekbarát intézményeket hoz létre. Ezen kívül segíti a fiatalokat a pályaválasztásban az intézményrendszer sokszínűvé tételével, a szakoktatás gyakorlatorientálttá tételével, a középiskolai oktatás színvonalának emelésével, a felsőoktatás fejlesztésével és nem utolsósorban az otthonteremtés könnyítésével.
Az Új Nemzedék Plusz projekt és a Nemzeti Munkaügyi Hivatal közös pályaválasztási programsorozata több vidéki nagyvárosban és Budapesten is folytatja a rendezvényt. Ugyanakkor a kintről esetleg hazatérő fiataloknak valószínűleg aligha lenne szüksége tanácsadásra az itthoni munkavállalással kapcsolatban, hiszen nem tapasztalatlan emberekről van szó. Kérdés, hogy ez a programsorozat mennyire bizonyul hasznosnak a fiatalok számára, és mennyivel segíti őket a a gyakorlatban a munkavállalással és a további boldogulással kapcsolatban.
Kép forrása: MTI, Soós Lajos
OLVASD EL EZT IS!

- franciaország
- magyarország
Kint még egy gyorsétterem is több fizetést ad, mint amit az orvosok itthon kapnak

- nagy-britannia
- angol