Ne rendelj tűzifát erről a telefonszámról: aljas módszerrel dolgoznak a csalók

Tilos pénzt utalni erre a számlaszámra!

Tűzifa csalók
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Top olvasott cikkek

Újabb tűzifa csalók bukkantak fel az országban, akik a Facebookon hirdetik magukat. 

Tűzifa csalók

A SEFAG Zrt.-hez érkezett vásárlói bejelentés alapján kiderült, hogy a közösségi médiában kedvező áron hirdetnek az erdőgazdaság nevével gyertyán és tölgy tűzifát, írta meg a Nemzeti Élelmiszerlánc–biztonsági Hivatalt (Nébih) a hivatalos oldalán.

A hivatal arra figyelmeztet, hogy senki ne rendeljen tűzifát a +36-30-012-0577-es telefonszámról, valamint ne utaljon pénzt a 11773315-02482981-00000000 számlaszámra. A csalók által használt sefag2000zrt@gmail.com e-mail cím sem tartozik az erdőgazdasághoz.

A kaposvári székhelyű SEFAG Zrt.-nek egy vásárló jelezte, hogy az erdőgazdaság nevében kiállított előlegszámlával próbáltak előreutalással pénzt szerezni tőle. Az előlegszámla a sefag2000zrt@gmail.com e-mail címről érkezett a vásárlóhoz, aki egy Facebook-hirdetés alapján rendelt. A vásárló szerencsére még a fizetés előtt ellenőrizte az előlegszámla valódiságát az erdőgazdaság megkeresésével. 

Az erdőgazdaság feljelentést tett az illetékes rendőrkapitányságon, illetve azonnal bejelentette az esetet a Nébih és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) felé is.

Ez az eset is jól mutatja, hogy tűzifát kizárólag ismert, beazonosítható, telephellyel rendelkező kereskedőtől vagy erdőgazdálkodótól szabad vásárolni. A fenti esetben a vásárló tájékozottsága hozzájárult ahhoz, hogy ne érje kár. 

A Nébih összefoglalta a legfontosabb tudnivalókat az online tűzifavásárlásról, amelyet ide kattintva olvashatsz el. A csalásokhoz és jogszerűtlen hirdetésekhez használt adatok, valamint telefonszámok szintén előrhetőek a Nébih honlapján, ide kattintva. 

A hivatal már korábban is felhívta a figyelmet arra, hogy a közösségi médián keresztül történő tűzifavásárlás rendkívül kockázatos. 

Rossz hír jött az autósoknak: kedden fog életbe lépni

Ennek a hírnek nem fognak örülni a magyar autósok.

Elolvasom

Kép: Getty Images Hungary

Az illatok terápiás ereje

Már megvásárolható a Femina első könyve: 

A láthatatlan gyógyító

Molnár Éva kötete egy különleges utazásra hív az illatok gyógyító világába — az ókori füstölőktől egészen a modern olfaktív terápiáig.
Hogyan hatnak ránk az illatok? Miért kapcsolódik össze ennyire mélyen az emlékezet, a lélek és a szaglás? És hogyan segíthetnek az illatok a testi-lelki harmónia megtalálásában? 

Promóció

Ezt is szeretjük