Neked be van állítva ez a funkció a telefonodon? – Vészhelyzetben nagyon jól jöhet
Vészhívást is tudsz indítani vagy videót készíteni a történtekről.
A váratlan szituációkban az ember nem tud tisztán gondolkodni, nehezebben hoz döntéseket a hirtelen jött stressz nyomása alatt. Ilyenkor jól jön, hogy előre gondolkodsz, és néhány elővigyázatossági lépést teszel.
A telefon a legtöbb esetben az ember keze ügyében van vagy közel hozzá, a táskájában, autójában vagy zsebében. A telefon vészhelyzeti funkcióinak használata egy kritikus helyzetben kifejezetten sokat tud segíteni.
Ezt a funkciót állítsd be a telefonodon vészhelyzet esetére
A telefonod funkcióinak átböngészése után felfedezheted, hogy be tudod állítani az engedélyeknél, hogy a helyadatokat segélyhíváskor automatikusan elküldje. Így a mentőszolgálatok gyorsabban megtalálnak egy vészhelyzet vagy baleset esetén. Ha a „Helyszolgáltatások vészhelyzetben” (ELS) be van kapcsolva, a telefon automatikusan megosztja a helyzeted, ha segélyszámot hívsz, vagy SMS-t küldesz. Az ELS a Google Helyszolgáltatásokat is használhatja a pontos helymeghatározáshoz, és az adatokat közvetlenül a segélyszolgálatokhoz irányíthatja át.
Ha engedélyezni szeretnéd a helyszolgáltatásokat vészhelyzetekhez, nyisd meg a beállításokat, majd a hely menüt, és menj rá a „Helyszolgáltatások”, majd a „Helyszolgáltatások vészhelyzetben” vagy „Google Helyszolgáltatások vészhelyzetben” lehetőségre. Ezenkívül beállíthatod, hogy a vészhelyzetben értesítendő személyek lássák a tartózkodási helyedet és az akkumulátor töltöttségi szintjét is. Ehhez az extra biztonsági funkcióhoz engedélyezned kell a Személyes biztonság alkalmazás számára, hogy hozzáférjen a tartózkodási helyedhez. Három fontos dolog kell még ehhez a funkcióhoz. Kell legalább egy vészhelyzet esetén értesítendő személy, lehet családtag, partner vagy barát. Meg kell adnod a Használat közbeni helymeghatározási engedélyt a „Biztonság alkalmazás” számára és internetkapcsolattal kell rendelkezned, illetve be kell kapcsolnod a helyszolgáltatásokat a telefonodon.
A biztonsági ellenőrzés kezdetekor, ha bekapcsoltad az értesítéseket a vészhelyzet esetén értesítendő személyek számára, akkor egy SMS-t kapnak tőled. Ez az üzenet tartalmazza a nevedet, valamint a biztonsági ellenőrzés időtartamát és okát, ha ezt az információt is megadtad. Ha később manuálisan elindítod a vészhelyzeti megosztást, vagy nem jelzed, hogy jól vagy, amikor a telefonod bejelentkezik, a Google megoszt egy linket, amivel mások megtalálhatják a valós idejű tartózkodási helyedet a Google Térképen.
Ha a kikapcsoló gombot többször egymás után gyorsan megnyomod, akkor is el tudod küldeni a vészhelyzeti SMS-t. Ezt a beállítást aktiválhatod a telefonod biztonsági beállításaiban, és a többszöri gombnyomással gyorsan értesítheted a vészhelyzetben értesítendő személyeket. A funkció bekapcsolásával a telefon automatikusan SMS-t küld a megadott személyeknek, akik értesítést kapnak a helyzetedről, valamint szükség esetén a tartózkodási helyedről is.
Videót is tudsz küldeni vészhelyzet esetén
A „Vészhelyzeti felvétel készítése” funkció lehetővé teszi, hogy videót rögzíts vészhelyzetek során. A felvétel közben más műveleteket is végre tudsz hajtani, megoszthatod közben a tartózkodási helyedet, vagy segítséget kérhetsz a felvétel alatt is.
A felvétel 45 percig tarthat, és körülbelül 10 MB adatot foglal percenként. Ha bekapcsolod az automatikus megosztást, a rendszer minden felvétel után automatikusan megosztja a videó linkjét a vészhelyzet esetén értesítendő személyekkel. Ha nem szeretnéd megosztani, 15 másodperced van a megosztás megszakítására. A videókat a rendszer feltölti a felhőbe is, hogy ne vesszenek el, ha a telefonod lemerül, eltűnik vagy megsérül.
A videó megosztásának linkje 7 nap után lejár, de frissítheted, ha új linket hozol létre. Ha túl sokszor osztod meg a videót, a Google automatikusan letiltja az aktív linkeket. Videókat törölhetsz is a Biztonság alkalmazásból, de a törlés után a fájl véglegesen eltűnik.
Ezek a funkciók akár életet is menthetnek, így érdemes tájékozódni a telefon beállításainak lehetőségeiről. Vészhelyzetben jól tud jönni akár néhány perc előny is a gyorsan kavargó események közben. Ha véletlenül hívod a segélyhívó szolgálatot, ne tedd le a telefont! Tájékoztasd az operátort, hogy véletlen hívás volt, és nincs szükséged segítségre.
(Képek forrása: Getty Images Hungary.)
Mikor és hogyan kell mentőt hívni? A beteg élete múlhat rajta
Amennyiben mentőre van szükség, rendkívül fontos az időfaktor. Ez részben a segítségért folyamodón is múlhat.
ElolvasomVásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- telefon
- adathalászat
Nagy veszélyben lehet a telefonod, ha androidos vagy! Egy gombnyomással megvédheted
- parkolás
- okostelefon