Sokan így töltik a telefonjukat, pedig nem lenne szabad: gyilkolja az aksit, és még veszélyes is

Gondot okozhat, ha a telefon töltése más töltővel történik.

Telefon töltése más töltővel
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

Mindenkivel előfordul, hogy olykor nem a saját töltőjével tölti a telefonját. Ennek lehetnek kényelmi okai, ha épp közelebb van valaki másé, de megeshet, hogy a szükség hozza így, és úgy merül le a készülék, hogy csak kölcsöntöltő áll rendelkezésre. Vannak esetek, amikor nem okoz gondot, ha a telefon töltése más töltővel történik, de a csere károsíthatja is az eszközt.

Ma már olyan okostelefonokat is árulnak, amihez nem jár töltő, a spórolás és a környezetvédelem jegyében. Ezek esetében a gyártó azt javasolja, hogy a vásárló egyszerűen használja tovább a régi mobiljához járó adaptert, mert a csatlakozó a legtöbb készüléken már évek óta megegyezik. De akkor mitől függ, hogy rosszat tesz-e a telefonnak, ha nem a saját töltőjével töltöd?

Telefon töltése más töltővel

Egyszerűen eldönthető, hogy egy töltő veszélyt jelent-e egy telefonra. Bár a mai okostelefonok akkumulátoraiban már beépített töltésvezérlő szabályozza a feszültséget és az áramerősséget, mégsem javasolt rendszeresen olyan tápegységet használni, amely sokkal nagyobb teljesítményű akkumulátorokhoz készült, mint ami a telefonban található. Nem célszerű az utángyártott töltők alkalmazása sem, mert ezek között sok a nem megfelelő minőségű, bevizsgálatlan darab, ami tűzveszélyes lehet, és még áramütést is okozhat.

A legfrissebb telefonok között is nagy lehet a különbség. Egy új, de gyengébb teljesítményű és kisebb akkumulátorral felszerelt eszköz kevesebbet bír el, mint egy zászlóshajó-készülék. A gyorstöltők esetében különösen vigyázni kell, mert ezek használata során felmelegedhet a telefon. Minél nagyobb az eltérés a töltő és az akkumulátor kapacitása között, annál gyorsabb és erősebb lehet a felforrósodás. Ez károsíthatja az aksit, ami akár fel is púposodhat.

Ha a felpúposodott akkumulátor észrevétlen marad, és továbbra is rendszeres használatban van, sőt még töltést is kap, kifejezetten veszélyessé válik. A púpos aksi ugyanis erősen tűz- és robbanásveszélyes, így semmiképp nem szabad tovább nyüstölni. Persze akkor sem szabad elsüllyeszteni otthon a fiók mélyére, ha még időben feltűnik, hogy valami nem stimmel a telefon formájával. Szakemberre kell bízni az akkumulátor eltávolítását és a hulladékkezelést.

A cikk az ajánló után folytatódik

Játssz a Gösserrel!

Vásárolj 2 db Gösser terméket, töltsd fel a kódot a Screvo App-ba és nyerj!

Advertisement

Promóció

Bár a kábelnek is van némi szerepe a töltés minőségében, ennek mértéke elenyésző az akkumulátor megóvása szempontjából. A vezetékek terhelhetősége is eltérő lehet, de ez legfeljebb a töltés sebességén változtathat.

Nemcsak a túl erős töltőket érdemes mellőzni. Bár a gyengébb aljzat nem kifejezetten jelent veszélyt a készülék épségére nézve, sokkal kevésbé lesz hatékony, mint egy, a telefonhoz való példány. A töltési idő viszont jelentősen megnőhet, ami arra sarkallhatja az embert, hogy ne várja ki, míg 100%-os lesz az akkumulátor szintje. Ha ez rendszeresen előfordul, és mindig csak rá-rátölt a telefonra, az az aksit is jobban igénybe veheti, mintha a hozzá való töltővel, megfelelő módon kezelnék.

Így töltsd fel villámgyorsan a telefonod, ha nincs sok időd - Kevesen gondolnak ezekre az egyszerű praktikákra

Ha nincs túl sok időd otthon, töltsd a telefonod az alábbi tippek szerint a leggyorsabb eredmény érdekében!

Elolvasom

Fotók: Getty Images

Ezt is szeretjük