Aki sebezhető, az gyenge is? Sokan azonosítják a kettőt, de a pszichológus szerint óriási a különbség
A pszichológus szerint tévedés, hogy ez a két tulajdonság azonos, vagy együtt jár.
Milyen az, aki sebezhető? Sokan és sokféle választ adnának, de a legtöbb ember úgy vélheti, ez a tulajdonság azonos a gyengeséggel.
Pedig ahogy Sandra Parker pszichológus mondja, a kettő távolról sem ugyanaz. Sőt, az, aki sebezhető, a legbátrabbak és legerősebbek közé tartozik.
Sebezhetőség és gyengeség
Ugyan a sebezhetőség a szakértő szerint korlátokat jelent, ne feledjük, hogy az ember nem létezhet korlátok nélkül, ahogy más élőlények sem ezen a világon. Hogyan lehetne hát gyengeség olyannak lenni, mint minden más élőlény?
A sebezhetőség Parker szerint egy fontos tényező, mely ugyanazon a gyors csatornán jelentkezik, akár a félelem. Ez azért van, mert meg kell ragadja az ember figyelmét. Fontos szerepe van, hiszen kulcsfontosságú pillanatokban találkozunk vele, ahogy a vágyakozás ütközik a határainkkal. Segít megélni és gyarapítani az érzelmi skálánkat.
Ha valami a sebezhetőség által nyugtalanít, az segít befelé figyelni, megtapasztalni a határainkat, tehát jobban megismerni magunkat. Aki sebezhető, jobban ismeri magát, mint mások.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Parker szerint a sebezhetőség egyúttal fejlesztőleg is hat az emberre, mivel vágyakozik arra, ami az ő határain túl van. Többek akarunk lenni, mint csak nézők az életünkben. Ironikus módon azonban egy védő impulzus is be van kötve, hogy az ember képes legyen megvédeni magát. A vágy átlépni ezeken a határokon nagyon erős, és bátorságra vall, ha valaki megteszi. Hogyan is lehetne gyenge az, akiben ennyi cselekvő erő van?
Önszeretet vagy nárcizmus?
Olykor nehéz különbséget tenni két pszichológiai fogalom között. Korábbi cikkünk ebben segít.