Megvan az első kajakérem - Elképesztő eredményt ért el a női kajak négyes

Parádés versenyzéssel váratlan sikert aratva bronzérmet nyert a magyar női kajak négyes 500 méteren a párizsi olimpián.

Olimpia kajak-kenu bronzérem
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

Nagyszerű versenyzéssel bronzérmet nyert a magyar női kajak négyes 500 méteren a párizsi olimpián.

A Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra összeállítású magyar hajó kedden az előfutamból másodikként közvetlenül a csütörtöki döntőbe jutott, ahol nagy meglepetést okozott azzal, hogy harmadikként ért célba.

Bronzérmes a magyar női kajak négyes

A táv első felében ötödikként haladt a magyar hajó, de féltávnál már harmadik volt, és ezt a pozícióját nagy versenyben meg is őrizte. Az első két helyen az új-zélandiak és a németek végeztek.

Download
Fotó: Kovács Tamás / MTI

A női négyes a magyar küldöttség kilencedik érmét - a harmadik bronzot - szerezte a párizsi olimpián.

- Ezt teljes mértékben csapatként értük el. Életemben nem mentem még ilyen erős pályát, azt hittem, elájulok a célban. Ezt egymásért csináltuk meg, nagyon büszke vagyok mindenkire - nyilatkozta Gazsó Alida Dóra az M4 Sportnak az eredmény után.

Nem aranyérmet kapott az első helyezett az Olimpián - Ennyit változott a díjazás az első esemény óta

Az érmek kinézete rengeteget változott a történelem során.