4 titkos kód, amivel a telefonod rejtett funkcióit is elérheted: sokan nem ismerik a módszert

A legtöbb okostelefon kódok segítségével is irányítható.

Titkos kódok okostelefonhoz
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az okostelefonok beállítások menüje számos opciót kínál, amivel a legapróbb részletekig személyre szabhatod a készüléket. Vannak azonban olyan plusz lehetőségek is, amelyeket úgy érhetsz el, ha beütsz egy speciális kódot a tárcsázón keresztül. Ezek nagy része a haladókat szolgálja, de vannak egyszerűbb számsorok is, amik a hétköznapi felhasználók számára is nagyon hasznosak.

Összegyűjtöttük azokat az okostelefonos kódokat, amelyeket bárki kipróbálhat, akinek androidos készüléke van, és bármikor jól jöhetnek. Ezeket biztonsággal használhatod anélkül, hogy komolyabb és maradandó változtatásokat eszközölnél a telefonodon. 

Okostelefonos kódok

Szeretnéd egyetlen alkalommal elrejteni a hívószámodat? Szükséged lenne a készüléked IMEI-számára? Ezeket, és még egyéb funkciókat is előhívhatsz az alábbi kódokkal, amelyek a legtöbb androidos telefonon működnek. Csak nyisd meg a tárcsázót, és írd be őket!

#31#

A szolgáltatódon keresztül és a készülékeden is beállíthatod, hogy ha felhívsz valakit, a számodat ne jelezze ki az általad hívott fél telefonja. Ez a funkció állandó, vagyis a használatba vételétől kezdve az összes indított hívásodra vonatkozik, egészen addig, amíg újra meg nem változtatod. Ám előfordulhatnak olyan esetek, amikor csak egyetlen alkalommal szeretnéd elrejteni a telefonszámod. Ilyenkor nem szükséges elvégezni a macerás lépéseket, amelyek letiltják, majd újra feloldják a megjelenítést: egy kóddal elérheted a hívószám egyszeri titkosítását.

Ehhez nyisd meg a tárcsázót, pötyögd be a #31# számsort, majd rögtön írd utána a hívni kívánt telefonszámot. Ha tehát a 06012345678-as számot szeretnéd hívni, ezt kell tárcsáznod: #31#06012345678. Fontos, hogy ebben a helyzetben akkor is manuálisan kell beírnod a számot, ha egyébként szerepel a névjegyzékedben, különben nem tudod használni a kódot.

*#06#

Az IMEI-szám, vagyis a nemzetközi mobileszköz-azonosító a készülék egyedi sorszáma. Érdemes a telefonon kívüli helyre feljegyezni és megőrizni, mert ha esetleg elhagynád vagy ellopnák az eszközt, ennek megadásával lesz letiltható. Más esetekben is jól jöhet ez az adat. Előfordul, hogy ha márkaszervizbe kerül a telefon, ott is kérik. Sőt akár használt készülék vásárlása esetén is is hasznos lehet, ha tisztában vagy az IMEI elérési módjával, mert lekérdezve ellenőrizhető, hogy nem lopott-e a telefon.

A cikk az ajánló után folytatódik

Játssz a Gösserrel!

Vásárolj 2 db Gösser terméket, töltsd fel a kódot a Screvo App-ba és nyerj!

Advertisement

Promóció

A *#06# kóddal lekérdezheted az eszközadatokat, köztük az IMEI-számot is. Kiderül még így az ICCID, vagyis a telefon integrált áramköri kártyájának azonosítója is, valamint az eszköz sorozatszáma és a telefonszám is.

*#67#

A fenti kód beütésével szolgáltatói információt kérdezhetsz le néhány másodperc alatt: egészen pontosan azt, hogy aktív-e a hívásátirányítás a telefonodon. Előfordulhat, hogy a számsor beírása önmagában nem elég. Ha nem történik semmi, a kód bevitele után nyomd meg a hívásindítás gombot.

*#*#4636#*#*

Ezzel a kóddal a Tesztelés mód egyik informatív menüjét hívhatod elő. Ha beütöd, tájékoztatást kapsz az akkumulátor állapotáról, többek közt a töltöttségi szintről, a feszültségről, az aksi hőmérsékletéről, és időben észreveheted, ha már nem teljesít úgy az eszköz, ahogyan kellene. Ellenőrizhetsz minden csatlakoztatott hálózatot, köztük a wifit, és azok állapotát, valamint megtekinthetsz még egy sor fontos technikai adatot. Itt is láthatod a saját telefonszámod, a szolgáltatód nevét, az IMEI-számot.

8 illemtani kérdés, amire tudni kell a választ: udvariatlannak tűnsz, ha nem így telefonálsz

A telefonos illemszabályok ismerete ma is fontos része a kommunikációnak.

Elolvasom

Fotók: Getty Images

Ezt is szeretjük