Elkeserítő különbség a hazai és a külföldi átlagkereset közt

Az egy háztartásra jutó szabadon elkölthető átlagkereset 13 696 dollár, az OECD-átlag 22 387 dollár.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Magyarország a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet  életminőség-indexének egyes elemeiben az átlaghoz közeli vagy attól elmaradó mutatókkal rendelkezik - közölte az OECD.

A magyarok kevésbé elégedettek életükkel az OECD 80%-os átlagánál: csak 69%-uk érzi úgy, hogy több pozitív élményben van része egy átlagos napon, mint kellemetlen tapasztalatban. Tízes skálán a magyarok 4,9 pontra értékelik életminőségüket, míg az OECD-átlag 6,7 pont.

A magyarok legszegényebb 20%-a 4,1 pontra értékeli életminőségét, de még a leggazdagabb 20% 5,7 pontja is elmarad az OECD-átlagtól.

Le vagyunk maradva

Az egy háztartásra jutó éves szabadon elkölthető átlagkereset 13 696 dollár, kevesebb az OECD 22 387 dolláros átlagánál.

228 forintos dollárárfolyammal számolva ez annyit jelent, hogy míg a magyarok elkölthető átlagkeresete 3,1 millió forint, addig az OECD-átlag 5,1 millió forint.

Nagy szakadék tátong a gazdagok és a szegények között: a lakosság leggazdagabb 20%-a 25 071 dollárt, közel négyszer annyit keres, mint a legszegényebb 20% - 6390 dollár. A magyar családok átlagos vagyona 11 811 dollár, míg az OECD-átlag 36 238 dollár.

A 15 és 64 év közöttieknek 55%-a rendelkezik munkajövedelemmel, ami lényegesen kevesebb az OECD 66%-os átlagánál. A férfiak alkalmazási aránya 60%, a nőké 51%. A magyarok évente 1961 órát dolgoznak, többet az 1749 órás átlagnál.

Van, amiben jobbak vagyunk

Magyarországon a felnőtt korú lakosság 81%-a rendelkezik érettségivel, ami lényegesen magasabb arány a 74%-os OECD-átlagnál.

A Programme for International Student Assessment értékelési rendszerben a magyar diákok átlagosan 496 pontot értek el, míg az OECD-átlag 497 pont. A lányok pontszáma átlagosan kilenccel magasabb a fiúkénál, ami megfelel az OECD-átlagnak.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A magyarok átlagos várható élettartama 74 év, alacsonyabb a 80 éves OECD-átlagnál.

Ezt is szeretjük