Az óceán legszemetesebb partja volt: elképesztően gyönyörű lett a takarítás után
Ha eddig kételkedtél benne, hogy az emberiség - legalább részben - képes helyrehozni, amit elrontott, ennek a hírnek örülni fogsz.
1950 és 2015 között 299 millió tonnára emelkedett a világ műanyagtermelése, melynek nagy része a tengerekben végzi. Az ICES Journal of Marine Science szaklap korábbi cikkében írtak erről, illetve arról, hogy élete során minden második teknős nyelt már le műanyagot.
A mérhetetlen pazarlásnak természetesen rajtuk kívül rengeteg vesztese van, hiszen, amíg a hulladék miatt az élőlények elpusztulhatnak tőle, addig az egykor gyönyörű tengerpartok is szemétteleppé változnak. Lelkes önkénteseknek hála azonban úgy néz ki, húsz év után a teknősök újra birtokba vehetik az indiai Mumbai partjait, az emberiség pedig egy apró lépéssel eltávolodott a totális katasztrófától. Rövid bevezetőnknél azonban sokkal beszédesebbek a képek, így arra buzdítunk, nézd csak végig őket!

Lehet-e boldog, aki intelligens? - A tudás hatása a lelki egészségre
Kepes András író, újságíró a Femina Klub júniusi előadásán arra keresi a választ, hogyan találhatunk boldogságot egy folyamatosan változó, kihívásokkal teli világban. Hogyan formálhatjuk úgy az életünket, hogy az ne csak sikeres, de valóban örömteli is legyen?
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. június 5. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- klímaváltozás
- antarktisz
Olyasmi derült ki az antarktiszi óceánról, ami alapjaiban változtatja meg a tudományt
- tudomány
- környezetvédelem
Csak búvárkodni akart egyet a fiú, de amit a víz alatt látott, megváltoztatta az életét
- természet
- felfedezés