Amikor az LMP-s a jobbikost dicséri - Szembement pártjával Gaudi-Nagy Tamás
A női kvóta mellett volt, pedig a Jobbik nem akarja.

- 3 őrjítően szexi, dús hatású frizura Brigitte Bardot-tól: a színésznő tudta, hogyan legyen bájosan kócos »
- Segíti a zsírbontást és célzottan formálja az alakot: minden, amit az elektrolipolízisről tudni kell »
- A legfurább ruhák a Golden Globe-ról: Margot Robbie úgy gondolta, hogy egy szimpla tavaszi ruha is elég lesz »
- "Lehet, hogy szűk lesz egy kicsit, de a férje majd bejáratja" - Magyar nők megrázó vallomásai a férjöltésről
- Varga Feri után felesége is lefogyott - Balássy Betty ennyire karcsú lett
- Meghan új frizurája telitalálat: az állapotos hercegné gyönyörűen fest a friss felvételen
- Az 50 évvel ezelőtti Budapestről kerültek elő fotók: nagyon más volt akkor az élet a fővárosban
- Heti horoszkóp március 1-től 7-ig: a Szűz váratlan fordulatra, a Bika jó hírre számíthat
Annak, aki látta a nőkről szóló parlamenti vitanapot, nem okozott nagy meglepetést, hogy a pártok közül egyedül az LMP támogatta saját javaslatát, amely a jelenlegi 9%-ról 16%-ra emelte volna a női képviselők arányát a parlamentben - amivel egyébként felzárkózhattunk volna Kazahsztán, Albánia, Azerbajdzsán, Tadzsikisztán szintjére. Gaudi-Nagy Tamás szembement saját pártjával, az LMP-vel közösen nyújtotta be a javaslatot, de ez sem volt elegendő ahhoz, hogy átvigyék a női kvórára vonatkozó szabályozást.
Gaudi-Nagy Tamás az MTI-nek úgy nyilatkozott: a női kvóta "nem egy rossz eszköz, hanem egy jó lehetőség" a jelenlegi kirívóan aránytalan helyzet javítására. Hozzátette, a Jobbik is támogatja a nők nagyobb szerepvállalását az Országgyűlésben, azonban a módszerekben nem értenek egyet.
Az LMP képviselője, Ertsey Katalin a javaslat elutasítása után közleményt adott ki, úgy fogalmazott: a Jobbik frakciójában ülő, de nem párttag képviselő volt az egyetlen, aki az egyeztetések végén is "állta a szavát", mert a korábban a kezdeményezéssel egyetértő szocialista és fideszes képviselők az utolsó pillanatban hátráltak ki a nők ügyét segítő javaslat mögül. Hozzáteszi, hogy a KDNP-t eleve meg sem kérdezték a javaslatról.
Az igazsághoz ugyanakkor hozzátartozik, hogy a témában rendezett parlamenti vitanapon csak az LMP támogatta a női kvóta intézményét, illetve Lamperth Mónika volt az, aki teljes mellszélességgel kiállt a kvóta mellett.
A vitanapot Soltész Miklós családügyi államtitkár nyitotta meg, aki közölte, a politika nem a kvótarendszerrel, hanem az általános körülmények javításával, illetve azzal bátoríthatja a nőket a vezetői posztok betöltésére, ha segíti őket a női létükből fakadó kettős hivatásukban. Ez az államtitkár olvasatában annyit jelent, hogy a "munka vagy család" kérdésfelvetés helyett a "munka és család" összeegyeztetésére lenne szükség.
Az államtitkár hozzátette, bár a miniszterek között nincs nő, ellenben az államtitkári, helyettes államtitkári posztokon jelentős szerephez jutottak a hölgyek.
A vitanapon sem az MSZP, sem a Jobbik, sem a Fidesz nem állt ki a kvótarendszer mellett.
Ertsey Katalin a Fidesz ellenállásáról úgy nyilatkozott, a párt magatartása csak "egyetlen módon lenne menthető", ha még kedden bejelentenék, hogy elfogadják az LMP "kihívását", és a 2014-es országos listájuk befutó helyeinek több mint 33%-án indítanának nőket.
OLVASD EL EZT IS!

- nők
- politikus
A nő, aki 54 napig volt miniszter

- nők
- fidesz