A természet néha olyan elképesztő dolgokat tud alkotni, amiket csak filmekben látni.
A különböző életformák, természeti erők és vizek olyan gyönyörű jelenségeket tudnak létrehozni, amik nem tűnnek eviláginak.
Smaragdjegű tó és világító barlang
Bár lehet, hogy nem ez lesz a következő úti célod nyaraláskor, a képek önmagukban is magukért beszélnek. Most mutatunk tíz szemkápráztató helyet, amiket mintha egy sci-fiből vagy videójátékból vágtak volna ki. Pedig nincs itt semmi CGI, mindegyik a Föld nevű bolygón található, és nagyon is valóságos.

Az oroszországi Bajkál tó a legrégibb és egyik legnagyobb édesvízi tó. A víz az év nagy részében be van fagyva, márciusban azonban egy smaragdjég nevű jelenség figyelhető meg. A szél és napsütés miatt a jég gyakran megreped, majd újrafagy, ami különleges, egyenetlen, smaragdszerű tófelszínt eredményez. Ráadásul a tó vize hihetetlenül tiszta, így még fagyott állapotban is negyven méterig leláthatunk a mélybe.

1916-ban Nevada államban egy kútfúrás során fedezték fel a Fly-gejzírt. A kút falát 1960-ban áttörte a termálvíz, ami annyi ásványi anyagot tartalmazott, hogy ennek lerakódásának köszönhetően az évtizedek során alakult ki ez az érdekes képződmény. A magánbirtokon található gejzír a mai napig működik.

Az Észak-Írországban található Óriások útja több mint 40 ezer - vulkáni tevékenység által képződött - bazaltoszlopból áll. Különlegessége, hogy a képződmények - többnyire hatszögű - geometriai formákat alkotnak.

A Tanzániában található sós vízű Natron-tó körülbelül három méter mély, és meglehetősen szürreálisan néz ki. De nem csak a kinézete rendhagyó: száraz évszakban a tó vize párolog, és a magas sótartalom miatt baktériumok jelennek meg a vízben, ez pedig vöröses-narancssárgásra festi a tavat. A környező talaj kéntartalma miatt az egész vízfelszín mérgezővé válik, a magas lúgtartalma pedig égeti a bőrt.
Fotó: Paul Souders / Getty Images Hungary

Szivárványhegyek Peruban és Kínában is találhatók. A talajba került vas-oxid felelős a vöröses alapszínért, ehhez pedig különböző anyagok kerültek hozzá. A klór zöldre, a kén pedig sárgára festette a kőzeteket.

Az új-zélandi Waitomo-barlang az Avatar-filmek hangulatát idézi. Navik helyett azonban világító férgek lakják. A kékeszöld fényt a barlang falán élő szúnyogfajta lárvája bocsátja ki, így próbálják odacsalni a zsákmányt.

A Bolíviában található Salar de Uyuni egy hatalmas kiterjedésű sómező. Nem evilági kinézetére a filmkészítők is felfigyeltek, itt forgatták ugyanis Az utolsó jedik végső jeleneteit. Esős időszak után néhány centis vízréteg borítja, ilyenkor pedig a föld és az ég összemosódik.
Fotó: Abstract Aerial Art / Getty Images Hungary

A Vietnámban található Hang Sơn Đoòng barlangban negyvenemeletes felhőkarcolók is elférnének. Legnagyobb pontján 200 méter magas és 150 méter széles. A barlangban dzsungel, folyó és erdő is megtalálható, sőt felhők is képződhetnek benne. A vietnámi háború alatt óvóhelyként használták, majd csak 2009-ben fedezte fel újra egy amerikai házaspár.
Fotó: Geng Xu / Getty Images Hungary

A Danakil-süllyedés Etiópiában található, és közel sem veszélytelen. A terület vulkánokat, savas hőforrásokat és sómezőket tartalmaz. Nem csoda, hogy egyetlen életforma sem képes életben maradni itt. A sárga kövek olyan érzést keltenek, mintha egy másik bolygón lennénk.

A Yellowstone Nemzeti park egyik látványossága a Nagy Prizma-forrás. A szivárvány minden színében játszó képződmény olyan, mintha prizmával törnénk meg a fényt. A jelenség baktériumoknak és egysejtűeknek köszönhető. A forrás színei évszakonként változnak.
További földöntúli helyekért kattints ide!
Az emberi elme fel sem tudja fogni, milyen hatalmas a világ, a képzelet pedig nem is merne olyan nagyot álmodni, amilyen gyönyörű helyek tarkítják azt.
Olyan, mintha nem is ezen a bolygón járnánk: 8 lehetetlenül látványos hely a világ körül
Nézegess képeket!
Elolvasom
(Képek forrása: Getty Images Hungary)