A 8 legjobb fotó a Földről a NASA szerint: elképesztően gyönyörűek

Ismét bebizonyosodott, hogy milyen gyönyörű bolygó a Föld.

NASA fotók a Földről
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A különböző fotópályázatok és versenyek nemcsak azért jók, mert rendszerint gyönyörű képek érkeznek, hanem mert új szemszögből is megismerhetjük a világot. A NASA pedig különös hangsúlyt fektet arra, hogy a lehető legjobban bemutassa, milyen csodálatos is a bolygó, ahol élünk.

A NASA Earth Observatory, vagyis a NEO választotta ki idén is azokat a felvételeket, amelyek az űrkutatások során készültek. A képek hűen tükrözik a kutatóközpont nagy érdeklődését a világ csodái felé: az űrállomásokon és a megfigyelőállomások által készített fotók mind olyan jelenségeket mutatnak be, ami igazán a világűrből nyújt elképesztő látványt.

Ilyen a Föld a világűrből

A versenyen öt fordulóban mérettették meg magukat a legjobb alkotások, és a NEO mellett az internetes felhasználók is szavazhattak. Több mint 56 ezer ember tette le a voksát, az így összeállt nyolcas mezőnyből pedig végső győztesként a Bahamák partjainál készült fotó lett az abszolút befutó, ez a kép a szavazatok 66%-át zsebelte be.

A győztes fotót 2001-ben készítette az Enhanced Thematic Mapper Plus megfigyelőállomás a Bahamák partjai felett. Az óceáni dagályok ilyen különleges mintákat hoztak létre a homokban.
Fotó: NASA / Serge Andrefouet, University of South Florida
Ilyen volt az űrből a Raikoke-szigeten fekvő vulkán kitörése 2019-ben. Jól látszik, milyen hatalmas mennyiségű hamu és törmelék szállt a magasba.
Fotó: NASA / Joshua Stevens
Sokszor láttunk már hasonló képeket, mégis még mindig lenyűgöző a Föld látványa. Külön érdemes megfigyelni a Japánnál vagy az ausztrál partoknál feltűnő városi fényeket.
Fotó: NASA / Reto Stöckli
Jó lenne azt hinni, hogy ilyen gyönyörű kép készíthető a messzi Szaturnuszról, de ez igazából egy rétegelt és összevágott alkotás, ami 165 fotóból áll össze. Mindenesetre szemet gyönyörködtető látvány.
Fotó: NASA / CICLOPS team
A Csendes-óceán egy picike szigete, Atafu különleges formájával kitűnik a szigetvilág többi tagja közül. Bár távol van mindentől, körülbelül 540 lakosa van az Új-Zélandhoz tartozó földi paradicsomnak.
Fotó: NASA / Expedition 18 Crew
Az Afrikában található Namib-sivatag az űrből egészen marsbéli táj benyomását kelti. A fotón jól látszik, a szél milyen homokdűnéket épített a száraz, élettelen területen.
Fotó: NASA / Joshua Stevens
A sarki fény nemcsak az Északi-sarknál jellemző jelenség, hanem délen is megfigyelhető. Az aurora australis az űrből, a Nemzetközi Űrállomásról fotózva még varázslatosabb látványt nyújt.
Fotó: NASA / Expedition 29 Crew
A Föld egyik leggyorsabban mozgó gleccsere az alaszkai Columbia-gleccser, ami 1980 óta majdnem a felére csökkent. A nyomán új fjord születik.
Fotó: NASA / Jesse Allen

(Képek forrása: NASA)

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük