Muhari Eszter nyerte a magyarok első érmét Párizsban: 21 évesen, élete első olimpiáján remekelt a párbajtőröző

Muhari Eszter párbajtőröző nyerte az első bronzérmet a párizsi olimpiai játékokon.

Muhari Eszter párbajtőröző bronzérme Párizsban
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

Július 27-én, szombaton a 20 óra 40 perckor kezdődő bronzmeccsen szállhatott versenybe Muhari Eszter párbajtőröző észt ellenfelével, Nelli Differttel. A tatabányai versenyző szoros küzdelemben került ki győztesen, így megszerezte a magyar csapat első bronzérmét.

Muhari Eszter három ázsiai riválist, többek közt dél-koreai Szera Szongot, a 2022-es világbajnokot győzte le a nap folyamán egyéni párbajtőrben, így élete első olimpiáján rögtön elődöntőbe jutott. Ekkor azonban a francia Auriane Mallo-Breton győzedelmeskedett.

Muhari Eszter az észtországi Nelli Differttel rendkívül szoros asszót vívott a harmadik helyezésért. Higgadt, nyugodt taktikája a ráadásban sikerre is vezetett: a mindössze 21 esztendős magyar párbajtőröző megszerezte az első bronzérmes helyezést a magyar olimpiai csapatban.

A cikk az ajánló után folytatódik

Játssz a Gösserrel!

Vásárolj 2 db Gösser terméket, töltsd fel a kódot a Screvo App-ba és nyerj!

Promóció

Érdekesség, hogy a párbajtőröző a szabályok értelmében nem indulhatott volna a világranglistás helyezése ellenére sem, Kun Anna eltiltása viszont az utolsó pillanatban, másfél hónappal az olimpia kezdete előtt induláshoz segítette a fiatal versenyzőt, aki ezt a lehetőséget éremre is váltotta.

Muhari Eszter egyébként az ötödik magyar női párbajtőröző, aki olimpiai érmet nyert. Előtte Nagy Tímea, Szász Emese, Szalay Gyöngyi és Mincza-Nébald Ildikó szerzett dobogós helyet a sportágban a magyarországi versenyzők közül.

13 sport, amin magyarok is megmérettetik magukat az olimpián: így dolgoztatják meg a testet

Ezek a sportok keményen megdolgoztatják a testet.