Így néz ki a 10. nemzeti kutyafajtánk - A Hortobágy térségéből származik
A Magyar Ebfajták Szövetsége számolt be a hírről.

Itt a tizedik: a WCHSA az 1. fajtacsoportban - pásztorkutyák között ismerte el mint új magyar nemzeti kutyafajtát.
A tizedik nemzeti kutyafajtánk: sinka
A sinka kiváló karakterképességű, amelyet a mai naptól fogva már a tizedik nemzeti kutyafajtának tartanak számon.

"Örömmel jelentjük be, hogy a mai napon új fajtaként elfogadásra került a SINKA. A széles hazai kutyás-szakmai területen partnerünk a Magyar Kutyások Szövetsége, amely révén a fajta a nemzetköziségben is elismerést biztosít a sinkának" - írja a Hukosz, a Magyar Ebfajták Szövetségének Facebook-oldala.
"Rögzíteni kívánjuk a pásztorok kezén lévő állományra alapozva a fajta stabil tulajdonságai megtartásának és fejlődésének lehetőségét, gazdagítva ezzel a hazánk tradicionális kinológiai értékeit. BA hazai és nemzetközi összefogásban megvalósult fajtásítási program alapján bízunk abban, hogy a fajta eredeti feladatköre megerősödhet, az in-situ pásztorkutyatartás magyar nemzeti hagyományait társadalmi összefogás keretében a jelenleginél sokkal hatékonyabban tudjuk gondozni" - tették hozzá.
Mit lehet tudni a sinkáról?
A név hortobágyi tájnyelvben simát jelent, a sinkák szőre legtöbbször fekete, de lehet barna, fehér, ordas, de még tigriscsíkos is. A 21. századi magyar terelőkutyának is szokták emlegetni. A hazai kis testű, fekete színű pásztorkutyákból alakulhatott ki, akiket németjuhászokkal kereszteztek. A Hortobágyról származhat, pontos számukat nehéz megállapítani, hiszen nincs törzskönyvük. Ha többet meg szeretnél tudni a 10. magyar kutyafajtáról, kattints ide!
A Hukosz teljes bejegyzését alább tekintheted meg.
Tudod, hogy néz ki a komondor, vagy milyen szőre van a kuvasznak? Képeken mutatjuk a legismertebb magyar kutyafajtákat
Négylábú kedvenceink már évezredek óta a segítségünkre vannak.
ElolvasomKépek: AzÉnKutyám.hu