Íme, a világ legértékesebb könyve, mely Bill Gates tulajdona: a Leicester-kódex Da Vinci jegyzeteit tartalmazza
Da Vinci kódexében tudományának, fontos elméleteinek oroszlánrészét lehet megtalálni.
Leonardo da Vinci neve senki számára sem ismeretlen. A 15-16. századi reneszánsz zseni a világtörténelem legsokoldalúbb tudósa, polihisztora volt, aki a festészetben, a mérnöki tudományban, az építészetben, a természettudományban és a szobrászatban is nagyot alkotott.
Tudományos munkáit részletes jegyzetekben foglalta össze. Ezek jó részét a Leicester-kódex foglalja magában, mely a világ legértékesebb könyve. Korábbi tulajdonosáról, Thomas Coke-ról, Leicester grófjáról kapta a nevét, aki 1719-ben vásárolta azt meg. Egykor Hammer-kódexnek is hívták, később ugyanis, 1980-ban Armand Hammer műgyűjtő kezébe került. Napjainkban Bill Gates tudhatja magáénak. 30,8 millió dollárért, átszámolva mintegy 9 milliárd 861 millió forintért vásárolta meg magának a New York-i Christie's árverésén 1994-ben.
A Leicester-kódex
A bőrkötéses, kéziratos kódex 36 29x22 centiméteres oldalból, 18 ívből tevődik össze. Tartalmában nem összefüggő, hanem több elméletet is tárgyal a csillagászat, a víz, a sziklák és fosszíliák, valamint a fény témakörében. A kéziratos, Da Vinci szokásához híven tükörírásos kódexben számos rajz is található a polihisztortól. A következő képek segítségével nézz bele a zseni jegyzeteibe!
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció