Daciával fuvarozott, ma Magyarország második leggazdagabb embere
Ezt tanulták a magyar milliárdosok
Képeken a leggazdagabbak.
- Nagy Barnabás
- 2014.08.04.
-
- címkék
Dia

Bige László a kolozsvári egyetemen végzett gyógyszervegyész szakon. A rendszerváltás előtt nem sokkal érkezett Magyarországra, ahol előbb egy Daciával külföldről behozott használt ruhákkal, majd autógumikkal üzletelt. A kilencvenes években vegyipari anyagokkal kereskedett, a privatizációkor pedig hamar lecsapott egyik üzletfelére, a Tiszamenti Vegyiművekre. Ma Bige főleg műtrágyagyártásban utazik érdekeltségeivel, övé többek közt a Nitrogénművek Zrt.
Dia

Csányi Sándort már tinédzserként is érdekelhette a pénz, hiszen közgazdasági szakközépiskolába, majd a Pénzügyi és Számviteli főiskolára nyert felvételt, ahol üzemgazdász diplomát szerzett. Később pénzügy szakon diplomázott a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen, azaz a mai Corvinuson. Ezután a bankszakmában helyezkedett el, ahol alighanem a legmagasabb szintig jutott, amikor a privatizációk időszakában jelentős tulajdonrészt szerzett a legnagyobb hazai bankban, az OTP-ben. Ma 150 milliárdos vagyon fölött rendelkezik.
Dia

Gattyán György kőműves fiaként, nehéz körülmények közt nőtt fel, ám mára már az ország harmadik legvagyonosabb embere. Szeretett atletizálni, ezért a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karán tanult. Fiatalkorában hétvégente az apjának segített az építkezéseken. Milliárdjait később internetes üzletekből szerezte, legnagyobb dobása egy erotikus oldal beindítása volt. Vagyona mintegy 135 milliárd forintra tehető.
Dia

Demján Sándor a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Főiskolán tanult és szerzett diplomát, ami után a kereskedelemben helyezkedett el. A rendszerváltás után épületberuházásokkal kezdett foglalkozni. A nevéhez fűződik a Pólus Center, a Bank Center és a WestEnd City Center felépítése is. 2008-ban még ő volt Magyarország leggazdagabb embere, ma már "csak" az ötödik helyen áll a listán.
Dia

Széles Gábor a Budapesti Műszaki Egyetemen diplomázott villamosmérnökként, majd a Harvard Egyetemen is tanulhatott. Egy darabig az Eötvös Loránd Geofizikai Intézet tudományos munkatársa volt, majd a rendszerváltás után a Videoton társtulajdonosa lett. Mostanság napilapot és televíziót működtet, illetve energiacellákról beszél a nyilvánosságnak a 88 milliárd forintos vagyonnal rendelkező Széles.