A lista végén kullog Magyarország! Erre az eredményre aligha lehetünk büszkék
Magyarország hátul végzett ezen a listán.
Nem reménytelen a korrupció elleni küzdelem, mert tavaly több országban javult a helyzet, mint amennyiben romlott - emelte ki a Transparency International - TI - nemzetközi civil szervezet szerdán Berlinben kiadott jelentésében.
Ugyanakkor egyetlen ország sem mentes a korrupciótól, és a világ országainak 68%-ánál, köztük a vezető gazdasági hatalmakat összefogó G20 csoport minden második tagjánál továbbra is erős a korrupciós fertőzöttség a közszférában - áll a TI úgynevezett Korrupció Érzékelési Index - CPI - felmérését bemutató jelentésben, amelyben hangsúlyozzák, hogy több mint hatmilliárd ember él olyan országban, amelyben súlyos a korrupciós helyzet, és a szegény országokat évente ezermilliárd dollár kár éri a korrupció miatt.
Így szerepeltek a listán az egyes országok
A CPI a korrupciónak a közhivatalnokok és politikusok körében érzékelt mértéke alapján értékeli az országokat. A mutató értéke 0 - nagyon korruptnak érzékelt - és 100 - nagyon tisztának, átláthatónak érzékelt - között mozoghat. A TI 2015-ös felmérésben 168 országot állítottak rangsorba.
Az élen ismét többnyire észak-európai országok végeztek. Az első Dánia 91, a második Finnország 90, a harmadik Svédország 89 ponttal. Az első tízben van még Új-Zéland, Hollandia, Norvégia, Svájc, Szingapúr, Kanada és Németország is. A TI vizsgálata alapján a közhatalom ezekben az országokban szolgálja leginkább a közjót, és ezekben az országokban a leginkább átlátható az állam működése.
A lista végén sincs nagyobb változás az utóbbi évekhez képest, a legkorruptabb és legkevésbé átláthatóan működő államok körébe továbbra is Dél-Szudán - 15 pont -, Szudán - 12 pont -, Afganisztán - 11 pont -, Észak-Korea - 8 pont - és Szomália - 8 pont - tartozik.
Az utóbbi négy évet együttvéve a legnagyobb mértékben Líbiában, Ausztráliában, Brazíliában, Spanyolországban és Törökországban romlott, és Görögországban, Szenegálban és Nagy-Britanniában javult a korrupciós helyzet a CPI szerint, amit nemzetközi intézmények és tudományos intézmények szakértőinek értékelése alapján határoznak meg.
Magyarország eredménye
A magyarországi korrupciós helyzetet az egy évvel korábbi 54 pont után 51 pontra értékelték, ezzel Magyarország az 50. helyre került, Szlovákiával, Horvátországgal és Bahreinnel együtt. Az Európai Unió 28 tagországát tekintve Magyarország az alsó harmadban van, megelőzve Görögországot és Romániát - 58. hely -, Olaszországot - 61. hely - és Bulgáriát - 69. hely.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- fizetés
- felmérés
Bajban a családok: őket fenyegeti legjobban a szegénység
- stadion
- magyarország