Komoly lehűlés közeleg: viharos széllökések és zivatarok várnak ránk
Hullámzó, szeles napokkal indul a hét.
Változékony, dinamikus időjárással veszi kezdetét a következő hét Magyarországon. Bár a napsütésé lesz a főszerep, a gomolyfelhők és az élénk légmozgás folyamatosan formálják majd a mindennapokat.
A HungaroMet legfrissebb előrejelzése szerint a kánikulától egyelőre nem kell tartanunk: a csúcsértékek többnyire a kellemes 30 fok környékén alakulnak, a hajnalok pedig kifejezetten frissítő menedéket nyújtanak majd a nappali felmelegedés után.
Időjárás jövő héten
A hétfői napon a változó vastagságú felhőzet mellett rövidebb-hosszabb napos időszakokra számíthatunk. Elszórtan záporok és zivatarok tarkíthatják a délutánt, miközben az északnyugati szél sokfelé megélénkül, helyenként megerősödik. Zivatarok környezetében viharos széllökésekre is fel kell készülni; a hőmérők higanyszála 26 és 31 fok közé kúszik fel.

Kedden a napsütés mellett továbbra is jelen lesznek a felhők, és helyenként még kialakulhat csapadék. A nyugatias szél élénk, többfelé erős marad. A hajnali 10–18 fokos minimumok után délutánra 28 és 33 fok közé melegszik a levegő.
Szerdán egy átmeneti felhősödést követően észak felől tisztulni kezd az égbolt, ám elszórt záporok még előfordulhatnak. Az északnyugati, majd északivá váló szél ismét erőre kap, néhol viharossá fokozódva. A hajnali 14–21 fokot követően napközben 26–32 fokot mérhetünk.
Az illatok terápiás ereje
Már megvásárolható a Femina első könyve:
A láthatatlan gyógyító
Molnár Éva kötete egy különleges utazásra hív az illatok gyógyító világába — az ókori füstölőktől egészen a modern olfaktív terápiáig.
Hogyan hatnak ránk az illatok? Miért kapcsolódik össze ennyire mélyen az emlékezet, a lélek és a szaglás? És hogyan segíthetnek az illatok a testi-lelki harmónia megtalálásában?
Promóció
Csütörtöktől jön a megnyugvás
A hét második felére megnyugszik a légkör. Csütörtökön már sok órás napsütésre és minimális csapadékra van kilátás. Az északi szél ugyan még élénk lesz, de a hőmérséklet kissé visszaesik: 23 és 30 fok közötti maximumok várhatók. Pénteken a szél tovább mérséklődik, a napsütést csak kevés gomolyfelhő zavarhatja meg, a délutáni csúcsértékek pedig 25 és 31 fok között alakulnak.
A hétvége végre elhozza a stabil, száraz nyári időt. Szombaton és vasárnap is a napsütés dominál majd, a csapadéknak szinte semmi esélye nem lesz. A szél mérsékelt marad, így tökéletes időnk lesz a szabadtéri programokhoz. A délutáni órákban a hőmérséklet mindkét nap elérheti a 27–33 fokot, miközben a reggelek kellemesen hűvösek maradnak.
Megérkeztek a hatoslottó nyerőszámai: 120 millió forint volt a tét
Mutatjuk a 27. heti vasárnapi nyerőszámokat.
ElolvasomFotók: Getty Images Hungary
















