Nálunk vajon ki lenne alkalmas királynak? – Országok, ahol megmaradt a tradíció
Ezekben az országokban még megmaradtak a tradíciók.
A képeken látható európai országok királyságain kívül még néhány miniállamban is az alkotmányos monarchia létezik államformaként. Ilyen Luxemburg, ahol a jelenlegi uralkodó Henrik nagyherceg, akit Guillaume követ majd a trónon.
De ezek közé az államok közé tartozik Andorra, Liechtenstein, Monaco is. A világ legkisebb területű államában, a Vatikánban a teokratikus államforma élén a pápa uralkodik.
Az egész kontinensen kizárólag a spanyol I. János Károly gyakorol hatást a politikára, aki a törvénykezésbe is beleszólhat. Az európai királyságok közül a brit királyi család legifjabb tagja, Katalin hercegné és Vilmos herceg első gyermeke 2013 július 22-én született meg. Az egész ország már hetekkel előtte óriási lázban égett.
Az Osztrák-Magyar Monarchia kettős államszövetsége az 1867-es kiegyezéstől létezett, és az I. világháború végéig állt fenn. Az utolsó magyar király IV. Károly volt, aki Zita magyar királynét vette feleségül. Kettőjüknek összesen nyolc gyermeke született. Közülük a legidősebb, Habsburg Ottó közíró és politikus a legismertebb, aki egészen 1961-ig követelte hivatalosan az osztrák trónt.
Holland koronázás
Az új holland király, Vilmos Sándor 2013. április 30-án délelőtt átvette a trónt édesanyjától. Az újonnan beiktatott király az államfői esküt az amszterdami Újtemplomban tette le, miután édesanyja, Beatrix, az eddigi uralkodó 75 éves korában lemondott a trónról fia javára.
OLVASD EL EZT IS!
- franciaország
- hollandia
Már a brit királynő is mellette van
- nagy-britannia
- egyetem
Íme, a legfrissebb rangsor
- nagy-britannia
- angol