Friss képek Csernobilról: 32 évvel a katasztrófa után is hátborzongató a táj

Egy orosz fényképész különleges technikával mutatta be Csernobil mostani, kísérteties arcát.

Áprilisban lesz 32 éve, hogy felrobbant a csernobili atomerőmű négyes reaktora, minek következtében radioaktív hulladék borította el Európa és az Amerikai Egyesült Államok egy részét. Az ukrán város és a mellette fekvő település, Pripjaty lakóinak hamarosan el kellett hagyniuk az otthonaikat, és soha nem térhettek vissza a tiltott zónába. A három évtizede üresen álló kísértetföldet közben magáévá tette a természet, ám még mindig észlelhető radioaktív sugárzás.

Ennek ellenére vannak, akik a területre merészkednek, így tett például az orosz fotós, Vlagyimir Migutyiny is. A művész gyakran használ infravörös szűrőt a felvételeihez, és nem volt ez másként ennél a projektnél sem, hiszen nem egyszerűen be akarta mutatni a jelenlegi csernobili viszonyokat: így próbálta meg minél jobban visszaadni a környezet csak személyesen megtapasztalható, hátborzongató kísértetiességét. Nézd meg a legkiemelkedőbb képeit!

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük