Megrázó fotósorozat a japán emberek alkoholproblémáiról: az utcán készültek a képek
Ilyen az, amikor a szolíd, szorgalmas és példamutató ázsiai mentalitás fátyla lehull.
Lehet, hogy Japánban a legmagasabb a várható élettartam és a legalacsonyabb a bűnözési ráta, de sajnos az is igaz a virágzó szigetországra, hogy igen markáns az alkoholizmus jelenléte.
Lee Chapman, Manchesterből származó brit fotós a Tokyo Times-nak készített képeket. 1998-ban érkezett a japán fővárosba, hogy egy-két évig dolgozzon ott, de aztán soha többet nem volt képes elhagyni az országot.
Ez egy másik és szürkébb kép Japánról
Japánról sokaknak a virágzó fák és a fagylaltszínű mesevilág jut eszébe. Fegyelmezett és egészséges életmódot folytató emberek, udvarias főhajtások és finoman elegáns gésák, tapadós rizs és szusi – ezek a legelső asszociációk a felkelő nap országáról.
Amikor azonban kihunynak az éjszakai színes neonok, és a képregényhősöket imitáló fiúkról és lányokról lemosódik a smink, szomorú és kiábrándító képek tárulnak az avatatlan szemek elé. Ilyenkor Japán azt az agyonhajszolt, etikától elrugaszkodott, modernitástól meggyötört arcát mutatja, ami leginkább közönyt, menekülést és megcsömörlöttséget tükröz - amit leginkább az alkohollal ellensúlyoznak. Lee Chapman képei megrázóak, és az ivászat csúnyábbik oldalát mutatják be.
Képek: Lee Chapman/Instagram
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!