Itt nézhetsz ingyen filmeket február 7. és 9. között!

A Temps d’Images Fesztiválon öt francia filmet is láthatsz a Művész Moziban és a Francia Intézetben.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A február végég tartó Temps d’Images Fesztivál Budapest-szerte számos vizuális csemegét kínál. A mozi szerelmeseinek például művészfilmekkel kedveskedik. A filmvásznon olyan legendás színházi alkotók és táncművészek portréja rajzolódik ki, mint a rendező Patrice Chéreau, illetve a táncos-koreográfus Maguy Marin és Sidi Larbi Cherkaoui.

És, ha már portré, ráadásképp egy város portréja: Fabienne Rousso-Lenoir dokumentumfilmje az 1920-as évek Berlinjét idézi meg. Mindezt a Művész Moziban és a Francia Intézetben.

Patrice Chéreau - Testmunka

A filmet 2011. február 7. 19.00-kor mutatják be a Francia Intézetben, francia nyelven. Rendezte: Stéphane Metge.

A történet

Patrice Chéreau olyan rendező, aki már első szárnypróbálgatásaival fenekestül felforgatta az 1960-as évek megszokott színházi gyakorlatát. Majd jött az opera és a film, amelyekbe szintén megzabolázhatatlan energiákkal vetette bele magát. Munkáiban visszatérő motívum a test kérdése: mit is kezdjen ezzel a hol kényeztetett, hol egyszerűen megtűrt eszközzel. Portréfilm egy gyakran gunyoros, mindig alapos, munkamániás, fáradhatatlanul alkotó emberről.

Kabaré, Berlin – a színpad szabad(os)sága

A filmet 2011. február 8. 19.00-kor mutatják be a Művész Moziban. Rendezte: Fabienne Rousso-Lenoir.

15 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz

Nézegess képeket!

Elolvasom

A történet

A weimari köztársaság egyik legizgalmasabb jelensége az a szellemi pezsgés, ami az 1920-as évek egyszerre kiábrándult és álmodozó Berlinjét jellemezte. A város mulatóiban többek között Marlene Dietrich, Margo Lion és Lotte Lenya énekelte Bertolt Brecht, Kurt Weill, Hanns Eisler vagy Mischa Spoliansky szövegeit, miközben a háttérben új művészeti irányzatok bontakoztak ki. Fabienne Rousso-Lenoir dokumentumfilmje soha nem látott archív anyagokból szerkeszti újra a válságidőszak kabaréját.

Sidi Larbi Cherkaoui - Bábeli álmok

A filmet 2011. február 8. 20.00-kor láthatod a Művész Moziban. Írta Christian Dumais-Lvowski, rendezte Donald Kent.

A történet

Sidi Larbi Cherkaoui röpke tíz év alatt hódította meg a közönséget és vált a kortárs tánc világának nemzetközileg egyik legelismertebb koreográfusává. A négy, számára emblematikus helyszínen - Kínában, Indiában, Korzikán és Antwerpenben - készült interjúban Cherkaoui a tánc iránti szenvedélyéről, spiritualitásról, homoszexualitásról, gyermekkorról és a családról vall.

Maguy Marin – A rejtőzködő tánc

A filmet 2011. február 9. 19.00-kor láthatod a Művész Moziban. Rendezte Marie-Hélène Rebois.

A történet

Maguy Marin ahhoz a koreográfus nemzedékhez tartozik, amelynek tagjai az 1980-as évek elején új értelmet adtak a kortárs táncnak Franciaországban. Szabad, elhivatott asszony, aki Maurice Béjart iskolájából kikerülve megtanulta járni a maga útját, amelyet a kezdetektől karakteres munkák fémjeleznek. 1998 óta Lyon külvárosában vezeti koreográfiai központját, ahol nem kevés művészi rizikót vállalva igyekszik reflektálni a világra - táncon innen és túl.

Vásárolj Femina Klub bérletet!

Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől. 

  • Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
  • Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában.  2025.02.19.
  • Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.

További részletek: feminaklub.hu/

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Angelin Preljocaj – Hófehérke

Az ingyenes filmnapok utolsó vetítését 2011. február 9. 20.30-kor tekintheted meg a Művész Moziban. Rendezte Angelin Preljocaj.

A történet

A Hófehérke-történetet mindenki ismeri kettőtől százéves korig. A mű a Grimm-mese táncos újrafeldolgozása, ahogy a világhírű, albán származású francia koreográfus elképzelte Jean Paul Gaultier kosztümjeiben, Mahler zenéjére.

Ezt is szeretjük