Írd fel ezt a 4 telefonszámot! Bármikor égető szükséged lehet rá
Mire a cikk végére érsz, lehet, hogy valahol megerőszakolnak egy nőt, másvalaki pedig véget vet életének.
Vannak olyan pokoli helyzetek, melyeket a legtöbben nagyon távolinak sejtenek, és úgy gondolják, velük vagy a családjukkal biztosan nem történhet meg. Pedig a statisztikák vészjósló adatokról számolnak be, melyeket talán észre sem veszel egészen addig, amíg egy barát vagy ismerős története fel nem nyitja a szemed.
A számszerűsített tények mindenesetre sokkolnak: egy átlagos nő számára például nyolcszor akkora veszélyforrás lehet saját férje agressziója, mint egy idegen erőszakos fenyegetése.
A tavalyi évben 2492-en döntöttek úgy itthon, a nehézségük már olyan fokú, hogy lehetetlen felvenni ellene a harcot. Bármilyen természetű is a problémád, ma már nem maradsz segítség nélkül: az alábbi SOS-vonalakon azért dolgoznak, hogy segítsenek.
LESZ megoldás: 06 80 505 505
Szakemberek szerint évente a magyar lakosság körülbelül 7%-ánál érhető tetten depressziós periódus, ami ugyan nem mindig súlyos hangulatzavar, mégis érezteti hatását a mindennapokban.
Akár egy hosszú folyamat eredményeként, akár egyik pillanatról a másikra kerül valaki a szakadék szélére, csökkenti a kilábalás esélyét, ha elfojtja az egyébként kikívánkozó panaszokat.
Pedig a nyomasztó gondolatokat éppúgy megoszthatod a Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetségének vonalán, mint a létbizonytalanságba sodródás közvetlen okait, képzett önkéntesek segítenek megtalálni a megoldást.
A hívásokat bizalmasan kezelik, anonim maradhatsz, és a beszélgetésen túl információt kaphatsz egészségügyi-szociális ellátásokról is, ha nem tudod, hová fordulj. A szolgálatokat egyébként szakemberek vezetik, pszichiáterek, mentálhigiénikusok készítik fel a telefonos segítőket, és éjjel-nappal ingyen hívható.
Ha erőszak fenyeget: 06 80 505 101
A legóvatosabb becslések is drámaiak, ami a családon belüli erőszakot illeti: Magyarországon hetente legkevesebb egy nő hal bele partnere vagy expartnere bántalmazásába, és körülbelül 20 ezer olyan gyerek él itthon, akit korábban már bántalmazott valamelyik szülő. Sokszor ugyan nem könnyű bizonyítani az erőszakot, ha nincs látható jele egy-egy pofonnak, ám a fizikai következmények mellett komoly lelki lenyomata is lehet az elszenvedett agressziónak.
A NANE segélyvonalát esténként 18 és 22 óra között érheted el - a szerdai szünnap kivételével. Itt név nélkül oszthatod meg a történeted, és kérhetsz segítséget, ha te magad vagy akár ismerősöd, hozzátartozód került hasonló helyzetbe. Nemcsak lelki vonatkozású a támasz, de a jogi útvesztőkben is segítenek: kérhetsz távoltartást, és kaphatsz pénzügyi segélyt is, ha időben lépsz.
Kétségbeesett kismamáknak: 06 80 203 923
Amikor egy nem tervezett terhesség felborítja a felkészületlen kismama egész életét, és úgy érzi, a problémájával teljesen egyedül maradt, mert sem az apa, sem a család többi tagja nem tud, illetve nem akar valós támaszt nyújtani, sok esetben minimum összeomlás, de akár tragédia is lehet a kétségbeesés vége.
A magukra maradt vagy krízishelyzetben lévő várandós nők a Gólyahír Egyesület zöld számán fordulhatnak segítségért azokhoz a szakemberekhez, akikkel megbeszélhetik a nehézségeket, és anélkül, hogy ítélettel kellene szembesülniük, útmutatást kapnak a bajban. Megtudhatják, hová fordulhatnak anyagi támogatásért, de például anyaotthonos elhelyezésben is segítséget nyújt a szervezet. Az ügyeletes védőnők mindennap 6-22 óráig fogadják a hívásokat az ingyenes krízisvonalon.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Csellengők vonala: 06 1 438 0858
Magyarországon másfél óránként tűnik el nyomtalanul egy gyerek, akiknek ugyan több mint fele egy héten belül magától hazamegy, egyharmaduk pedig egy hónapon belül megkerül, de 5%-ukat hosszú ideig kell keresni. Itthon évente öt-hatezer gyerek hagyja el az otthonát ismeretlen helyre távozva, és nőtt a pszichiátriai ellátásra szoruló 18 év alattiak száma is.
A családok túlterheltsége vagy a szülők anyagi problémái a szakemberek szerint kihatnak a gyerekre is, megzavarhatják a lelki egyensúlyt. A szorongó kamaszok pedig nemegyszer a szökésben látják a kiutat. Az aggódó szülők a 06 1 438 0858-as Csellengő vonalon, a kétségbeesett tinik pedig a 116 000-t tárcsázva kérhetnek segítséget a Kék vonalon.
Ismersz még hasznos számokat?
OLVASD EL EZT IS!
- pénz
- hasznos tippek
4 intő jel, hogy ki akarnak rabolni
- vita
- kommunikáció
Frappáns mondatok, melyekkel minden vitát megnyerhetsz
- segítség
- weboldal