Olimpiai láz 2.0 - Újabb dicsőség előtt a magyar sportolók
A paralimpián nyolc-tíz dobogós helyünk is lehet. Magyarországot 33 sportoló képviseli.
- Új hajszín, új stílus: ezek a nők bevállaltak valami mást, és nem győztek rácsodálkozni felfrissült frizurájukra »
- Jót tesz az emésztésnek és felébreszti az anyagcserét: szuper tápanyagokban gazdag reggeli, amit 10 perc összedobni »
- Apróságokon múlik, hogy tökéletesen fedjen az alapozó: a folyékony és a krémes változatokat másként kell felvinni »

- Gesztesi Károly 3 gyereke a címlapon: Panka, Dávid és Márkó sosem volt látható így együtt
- Lecseréltek két zsűritagot is a Dancing with the Starsban: mutatjuk az új ítészeket
- Az éhezés jelképe lett a magyar kisfiú világhírű fotója - Varga Laci szomorú története
- Kvíz! Melyik ország fővárosa Vilnius? 10 kérdés az európai országokról
- 4 étel, ami 50 felett különösen javasolt: felturbózzák a lelassult anyagcserét a dietetikus szerint
Augusztus 29-én kezdődik a paralimpia Londonban, amelyen Magyarország akár nyolc-tíz érmet is szerezhet. Négy évvel ezelőtt Pekingben a magyarok összesen 16 érmet gyűjtöttek be, ebből hatot a paralimpikonok. A mérleg: egy arany, öt bronz. A paralimpián 148 ország több mint 4200 sportolója indult.
A legjobbak úszásban voltunk, a bajnok, Sors Tamás világcsúccsal hozta el az aranyérmet 100 m pillangón. A pekingi paralimpián szerzett érmet a sportpolitikáért felelős helyettes államtitkár, Szekeres Pál is, aki ezzel sporttörténelmet írt: ő az egyetlen ember a világon, aki az olimpiai és a paralimpiai játékokon is érmet nyert.
Úszás, vívás, dzsúdó
Hazánkat akkor 33 sportoló képviselte, ahogy idén is. A magyar számok: úszás a tavalyi bajnok Sorssal, aki újrázhat, és három korábbi úszóbajnokunkkal, Engelhardt Katalinnal, Ráczkó Gittával és Zámbó Diánával, valamint az EB bronzérmes, VB 5. Illés Fannival.
Vívás a négyszeres paralimpiai ezüstérmes Pálfi Judittal, a háromszoros paralimpiai ezüstérmes Dani Gyöngyivel, a kétszeres paralimpiai ezüstérmes Krajnák Zsuzsannával és az Európa-bajnok Juhász Veronikával.
Atlétika - 1500 m síkfutás, gerelyhajítás, maraton - összesen 1100 résztvevővel, négy magyarral, köztük egy ikerpárral, Biacsi Bernadettel és Biacsi Ilonával.
Dzsúdó a kétszeres világ- és Európa-bajnok Szabó Nikolettel, para-asztalitenisz 276 versenyzővel, három magyarral, köztük az Európa-bajnok Pálos Péterrel. Lesz magyar az evezésben, az erőemelésben, a sportlövészetben és a teniszben is.
A londoni lehet az első telt házas paralimpia, a versenyekre összesen 2,5 millió jegyet adtak ki. A magyar csapatnak a Tesco gyűjtött pénzt, egy öthetes adománygyűjtő akciónak köszönhetően 36,6 millió forintot kapott a paralimpiai mozgalom, amit a felkészülés támogatására fordítottak.
A paralimpiai játékok története 1948-ban, a London melletti Aylesburyben működő Stoke Mandeville-i kórházban kezdődött, ahol gerincsérült brit hadirokkantakat ápoltak.
A nyári olimpia megnyitójának napján dr. Ludwig Guttmann professzor, a kórház igazgatója az intézmény udvarán 12 sérült részvételével íjászversenyt rendezett.
Ezt utána évente megismételték, hat évvel később már akkora volt az érdeklődés, hogy a részt vevő országok képviselőiből nemzetközi szövetség alakult a versenyek szervezésére. 1960-ban, a római olimpia után ugyanazokon a versenyhelyszíneken rendezték meg a Stoke Mandeville-i játékokat. Ettől kezdve az olimpia évében mindig megrendezik a paralimpiát is, melyen 1976 óta a kerekesszékes sportolók mellett részt vehetnek végtagsérültek és látássérültek is.