Ijesztő felfedezést tettek a kutatók a Földbe csapódott meteorokkal kapcsolatban
Egy friss, ausztrál kutatás némileg aggasztó következtetéseket vont le a meteorok gyakoriságáról.
A 892 méter széles Wolfe Creek-kráter Nyugat-Ausztráliában található, és a tudósok sokáig úgy vélték, hogy körülbelül 300 ezer éves lehet. Egy friss vizsgálat azonban megcáfolta ezt, és az új eredményekből kissé ijesztő következtetéseket lehet levonni.
A kutatás vezetője dr. Tim Barrows a Portsmouthi Egyetemről, aki kétféle vizsgálatot végzett el. Az egyik a becsapódáskor keletkezett homokdűnék korát tanulmányozta, a másik pedig azokat a kőzeteket vizsgálta, amelyek a becsapódás előtt még a föld alatt voltak. Az ütközéskor felszínre került köveken megvizsgálták, hogy mióta éri őket napfény, azaz hogy mikor történt a becsapódás.
Mindkét vizsgálat azt az eredményt hozta, hogy a kráter sokkal fiatalabb, mint eleinte gondolták: 300 ezer évvel ezelőtt helyett 120 ezer évvel ezelőttre teszik a becsapódás idejét.
Ezzel már hétre emelkedik azoknak a meteorbecsapódásoknak a száma, melyek az elmúlt 120 ezer évben érték a Földet - és ez még mindig csak Ausztrália. Az ország geológiája miatt itt lehet a becsapódások helyszínét a legjobban megvizsgálni, de természetesen számos olyan kráter lehet még, amit a kutatók nem tudnak elemezni. Ezek lehetnek tenger mélyén, jég alatt, vagy éppen sivatagban, ahol a szélnek köszönhetően a homok már rég betemette a krátert.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Milyen következtetést lehet levonni ennek a kutatásnak az eredményéből? Azt, hogy jóval gyakrabban csapódnak be meteorok a bolygóba, mint azt korábban gondolták: 17 ezer év helyett akár 180 évente is meglátogathat egy-egy aszteroida.
Élet a Marson?
Ez alapján az érdekes vizsgálat alapján a giliszta és a paradicsom is megél a marsi homokban.
A növény megterem, a giliszta megél a marsi homokban: érdekes kísérletet végeztek
Nézegess képeket!
ElolvasomKépek forrása: Getty Images
OLVASD EL EZT IS!
- űrkutatás
- csillagászat
Egyre kisebb és kisebb lesz a Hold: jól kivehető ráncok jelzik a jelenséget
- tudomány
- csillagászat
Nagyon szokatlan dolgot vettek észre a világűrben: nem is létezhetne a tudomány szerint
- tudomány
- csillagászat