Mi van a fiú kezében ezen az 1941-es fotón? Felforgatta az internetet a kép

Az időutazás képes bizonyítékát vélték felfedezni az internetezők.

Az időutazás bizonyítékának hiszik a képet
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

Időről időre felbukkannak az interneten olyan képek, amelyeken az időutazás létezésére utaló részletet vélnek felfedezni a felhasználók. A múltból érkezés nem igazán mozgatja meg az netezők fantáziáját, gyakoribbak azok az elméletek, amelyek a jövőből jött emberekről szólnak, és erre általában az ominózus személynél lévő, a kép készítésekor még nem létező kütyü utal. Vagy legalábbis valami, amit akár annak is lehet látni.

Ez történt egy 1941-es fotó esetében is, amely a Redditre került fel, és bár a feltöltő múltidéző céllal osztotta meg a felvételt, a fórumozók azonnal ráugrottak a képen szereplők egyikénél látható tárgyra. Hamarosan széles körben elterjedt a fotó, és egyesek már egyenesen az időutazás újabb bizonyítékaként kezdték emlegetni azt. Pedig a valóság ennél jóval egyszerűbb.

Az időutazás bizonyítékának hiszik a képet

A nagy port kavaró fotót a Redditre töltötte fel egy történelmi képeket gyűjtő felhasználó. Edwin Rosskam készítette 1941-ben Chicago déli részén egy csapatnyi gyerekről, akik épp sorban állnak a mozi előtt. A kép jobb szélén álló fiú kezében egy szögletes, keménynek látszó, sötét színű tárgy van, valamilyen kerek mintával a közepén. A fórumozóknak több se kellett: azonnal rávilágítottak, hogy a tárgy nem lehet más, csak egy tablet új modellje, amit nemrégiben adott ki az egyik vezető techcég, tehát a fiú biztosan időutazó. Bár a poszt négy évvel ezelőtt került fel, a mai napig érkeznek rá friss kommentek.

Waiting in the movie line, South Side of Chicago, 1941, photo by Edwin Rosskam
byu/Slow-moving-sloth inTheWayWeWere

Valójában Rosskam fotóján azért egészen jól kivehető, hogy a szóban forgó fiú kezében nem egy 80 évvel később kiadott tablet látható, hanem egy jóval korábban feltalált tárgy: egy könyv. Bár erre a fórumozók közül is többen rávilágítottak, aki tabletnek akarta látni a lapos eszközt, az továbbra is tabletnek látta, és ez a tábor volt a hangosabb. Végül az egy véleményen lévők egymást erősítve létrehozták és elterjesztették az összeesküvés-elméletet, mely szerint az 1941-es felvétel az időutazás újabb képes bizonyítéka.

Edwin Rosskam amerikai szülők gyermekeként született Münchenben 1903-ban, és az első világháború után családjával visszaköltözött az Amerikai Egyesült Államokba, ahol egészen 1985-ben bekövetkezett haláláig élt. Pályáját sajtófotósként kezdte, majd 1941-ben megjelent 12 millió fekete hang című képes dokumentumkönyve, melyben az Amerikában élő feketék életét mutatja be. Az állítólagos időutazó fiúról szóló kép is jelentős munkái közé tartozik.

A cikk az ajánló után folytatódik

Tényleg a mesterséges intelligencia irányít mindent 20 év múlva?

Ha kíváncsi vagy, hogyan formálja át a mesterséges intelligencia az életünket mindezt könnyed, szórakoztató és közérthető módon megközelítve, akkor gyere el előadásunkra, ahol Szily Nóra vendége Rab Árpád trend- és jövőkutató lesz. Az előadás során kiderül, milyen szerepe van a mesterséges intelligenciának a mindennapjainkban, és hogyan alakíthatja a jövőnket. Gyere el, és tudd meg, mit hoz a jövő!

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. október 24. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Az eset nem példa nélküli, nemrégiben egy 1937-es festmény indított el találgatásokat az interneten. A Mr. Pynchon és a Springfield letelepedése című kép azért váltott ki visszhangot, mert az egyik rajta szereplő férfi olyan, mintha okostelefont nézne, és még a kéztartása is jellegzetes. Erről a sztoriról korábbi cikkünkben olvashatsz bővebben, ide kattintva.

Óriási kamu terjed a közösségi oldalakon: ordít róla, hogy átverés, mégis sokan elhiszik

Lila alma tartja lázban az embereket a Facebookon és az Instagramon.

Elolvasom

A kiemelt kép illusztráció. Forrás: Getty Images.

Ezt is szeretjük