8 idegen eredetű szó, amit nagyon sokan rosszul használnak: nem azt jelenti, amit gondolnak
Idegen szavak kvíze: teszteld magad, hogy te is hibázol-e!

Egy élő nyelvben természetes az idegen eredetű szavak jelenléte, hiszen a beszélőket rengeteg hatás éri, és egy kifejező szó könnyen megragad, elterjed az emberek körében. Probléma akkor van, ha az elterjedés során az értelmezés torzul, és szélesebb körben kezdik helytelen jelentéssel használni a kifejezést.
Ez is jellemző, mivel ilyenkor - az eredet ismeretének hiányában - gyakran logikusan belegondolva sem lehet eldönteni, kikövetkeztetni, hogy pontosan mire is utal az adott szó. Így az egyén csak a vele kapcsolatos tapasztalatára tud támaszkodni, vagyis, hogy milyen kontextusban hallotta, és ha itt akár egy árnyalatnyi félreértés is történik, már kész is a tévedés.
Idegen szavak kvíze
Számos olyan idegen eredetű kifejezés kering a köznyelvben, amely nem pontosan azt jelenti, amilyen értelemben a legtöbben használják, mégis sokszor elhangzik, mert úgy gondolják, hogy a beszédet választékosabbá teszi. Alábbi kvízünkben ezekre kérdezünk rá: válaszd ki a három-három lehetőség közül azt, amelyik helyes!

Kiemelt kép: Getty Images

Érzelmek logikája - Hogyan vannak jelen az érzelmek a logikus gondolkodásban?
A Femina Klub novemberi vendége Dr. Mérő László matematikus, pszichológus lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya az érzelmek és az elme bonyolult viszonyáról beszélget. Körbejárjuk, mit jelent valójában az érzelmi intelligencia, megismerjük az érzelmek szerkezetét, és hogyan alkalmazhatjuk a felismeréseinket mindennapi problémáink megoldásában is.
Pontos részletek az estről itt olvashatók: femina.hu/feminaklub
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2023. november 6. 18 óra
Helyszín: Thália Színház
Promóció