Különös, 3000 éves perui leletek: nemcsak a hosszú koponya tűnt fel a kutatóknak
Különös dolgokra derítettek fényt a leleteket vizsgáló régészek.
Paracas-ban, Peru déli partján Julio Tello régész 1928-ban fantasztikus felfedezést tett: egy temetkezési helyre bukkant, melyet feltárva rálelt a világ eddig ismert leghosszabb méretű emberi koponyáira.
Emberiek, mégis nagyon másak, mint egy átlagos emberi koponya. Nemcsak a formájuk az azonban, amiben eltérőek: a vizsgált koponyákról két olyan dolog is kiderült az eltelt évtizedek során, amit a mai napig nem tudnak hova tenni a kutatók.
A hosszú koponyák titkai
Tello több mint háromszáz hosszított koponyát talált, melyek között akadtak háromezer évesek is. A következő képek kíséretében a legnagyobb meglepetést jelentő két felfedezésről és egyéb érdekességekről olvashatsz ezek kapcsán.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- régészet
- régészeti leletek