4 videó, amitől mindenkinek leesett az álla
Mióta az internet behálózta a világot, nincs hiány érdekes videókban. A következő négyet kötelező megnézni!
Talán megbecsülni sem lehet, mennyi e-mail cserél gazdát naponta a világban. Bizonyára téged sem kímélnek a humoros linkeket tartalmazók, melyek jó része olvasatlanul landol a kukában.
Pedig néha érdemes lehet ezekbe is belekukkantani, hiszen olyan dolgokra lelhetsz, amelyektől leesik az állad. A következő négy videó ilyen.
Majdnem Pavarotti
Tehetségkutató show-ban a világ szinte egyetlen pontján sincs hiány manapság. Míg az Egyesült Államokban az American Idol tarol, addig Nagy-Britanniában a Britain's Got Talent című show szegezi a nézőket a képernyők elé. Ez utóbbiban tűnt fel 2007-ben Paul Potts, akinek nevét mára a fél világ megjegyezte.
A 29 éves angol fiatalember - aki egyébként az egyik londoni áruházban mobiltelefonok eladásával foglalkozott - 2007 tavaszán hallott először a Britain's Got Talent című versenyről.
Bár komoly zenei múltat nem tudhatott maga mögött, gyakorlata már volt: néhány tehetségkutató versenyen már korábban is szerepelt, 1999 és 2003 között pedig több amatőr operaelőadásban is részt vett. A sikerre ezidáig várnia kellett, ám a Britain's Got Talent az egész életét megváltoztatta. Jött, énekelt és tarolt. Érdemes meghallgatni a Nessun Dorma áriát Puccini Turandot című operájából.
Grimasz Mozart ritmusára
Állítólag 17 izom munkája szükséges a mosolyhoz, 42 pedig ahhoz, hogy haragosan tudj nézni. De vajon mennyi izom munkája kell, hogy valaki össze-vissza forgathassa a szemét, mozgathassa a füle tetejét, megemelhesse a szemöldökét, majd jobbra és balra mozgathassa az állát, mindezt pedig szinte egy időben?
A következő videó csupán 30 másodperces, mégis hamar körbejárta a világot. Az ugyanis, ahogyan a főszereplő arcának összes izma ritmusra dolgozik, mégpedig Mozart zenéjére, döbbenetes. Érdemes azonban egymás után többször is lejátszani a videót, gyorsan kiderül ugyanis, hogy az egész csak trükk - bár kétségkívül igen hatásos.
Komolyzene - komolytalanul
Ha a különböző videómegosztó portálokon keresgélsz komolyzenével kapcsolatos videókat, könnyen ráakadhatsz olyan érdekes felvételekre, amelyeken alig néhány éves gyerekek szinte csukott szemmel játszanak el négykezes darabokat zongorán - vagy olyanra, amelyen két agyament férfi igazán eredeti módon nyúl a zongorához.
A Freakin' Brothers néven elhíresült párosról nem sokat tudni azon kívül, hogy internetes videók tucatjain igyekeznek bizonyítani férfiasságukat. A két fiatalember ugyanis anélkül képes bánni a zongorával, hogy ahhoz kézzel hozzáérne! Megérkezés, beállás, nadrág letolása, és kezdődhet is a show - amelynek titka talán sosem derül ki. Ha a férfiasságát a két férfi a valóságban nem is dolgoztatja meg, a rekeszizmokat kétségkívül igen.
Dob, basszus, gitár és ének - hangszerek nélkül
Az egyesült államokbeli American Idol tehetségkutató verseny Franciaországban is hódít, csupán French Idol néven. A jelentkezés, az esélyesek kiválasztása és a verseny menete hasonló, mint a hazánkban nagy népszerűségnek örvendett Megasztár esetében, és abban sincs sok különbség, hogy a valóban tehetséges énekesek között nem egy kakukktojás is felbukkan.
Bár az alábbi videó francia főszereplője - énekhang hiányában - nem jutott be a döntőbe, tehetségét a beatbox - magyarul szájdob - terén a francia zsűri sem vonta kétségbe.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A rap és a hip-hop alapját képező beatbox ilyen magas szintű művelésére ugyanis kevesen képesek: a fiú nemcsak a dobot képes utánozni, de közben két különböző dallamot is dúdol, nem is akárhogyan.
OLVASD EL EZT IS!
- tudomány
- elmélet