Saját tengelye körül kezdett forogni az egyiptomi szobor: sötét erőre gyanakodtak

Videofelvétel is készült a félelmetes jelenségről.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
Videofelvétel is készült a félelmetes jelenségről.

Körülbelül 25 centiméteres az az egyiptomi Neb-Senu készítette szobor, mely a Manchester Egyetem Múzeumának egyik vitrinjében, a múzeum dolgozóinak nem kis meglepetésére egyik napról a másikra forogni kezdett saját tengelye körül.

Az elsőre megmagyarázhatatlannak tűnő, paranormális jelenség felkorbácsolta a kedélyeket, így kihelyeztek egy kamerát, mely éjjel-nappal vette a helyzetét változtató szobrot. A videót visszanézve a forgást addig trükknek vélő kételkedők szava is elállt, ugyanis egyértelműen nem emberi kéz mozdított nap mint nap az egyiptomi leleten: a videofelvétel a következő Youtube-videóra bökve megnézhető:

Aki csak hallott a forgó szoborról, vagy látta a felvételt, értetlenül állt a jelenség előtt, és fejét vakargatva próbálta megfejteni a különös forgás okát.

Sokan úgy hitték, az egyiptomi szobrot sötét erő szállta meg. Ezt az elméletet az a tény is táplálta, hogy a feltáró régészek szerint a szobrocskát eredetileg Osirisnek, a halottak és az alvilág istenének ajánlották, amikor lelőhelyére, a sírba helyezték. Az átokelméletet támasztotta alá továbbá az is, hogy mint ismeretes, bárkit, aki háborgatja a fáraók sírját, átok sújt, a múzeum pedig telis-tele van sírokból származó tárgyakkal.

Megfejtették a forgás okát?

A különös rejtély végül állítólag megoldásra lelt: a videót vizsgálók megállapították, hogy a szobor csak nappal forog, éjjel nem, de nappal sem teljes kört ír le, csupán kevesebb mint 180 fokot. A szobor forgását a múzeumot látogatók lépteiből és a külső forgalomból eredő rezgés eredményének tudták be.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A múzeum kurátorának Price Campbellnek észrevétele ugyanakkor elgondolkodtató: miért épp most kezdett forogni a szobor, ha 80 éve vitrinben őrzik?

- Úgy magyarázzák, a kinti forgalom a forgás oka, csakhogy a szobor évtizedek óta ugyanitt, a vitrinben áll, és eddig meg sem moccant, arról nem is beszélve, hogy semmi más, ami mellette van a vitrinben, nem mozog - írta a múzeum blogjában Campbell.

Az sem egészen világos, a forgásrészleteket összegezve miért forog tökéletes körben az i. e. 1800-ban készített szobor. Vajon tényleg a fáraó átka lehet a rejtély mögött, vagy csupán fizika?

Ezt is szeretjük