Ritka pillanatot kapott el a fotós a nagyvárosban: talán csak ő vette észre
Hiába élnek egyre többen a városokban, alighanem soha nem volt még annyi magányos ember a földön, mint napjainkban.
Bár a fotózás hatalmas változásokon ment keresztül a fényképezőgép megjelenése óta, a fekete-fehér képek a mai napig fontos szerepet töltenek be. Talán azért, mert néha sokkal erőteljesebben kifejezik a valóságot a színesekhez képest.
A londoni Alan Schaller szívének különösen kedves a szürkeárnyalatos technika, így hosszú évek óta gyakran készít absztrakt felvételeket az emberi élet szélsőségeiről és valóságáról. Munkáit többek között publikálta már a Guardian, a New York Times, a Washington Post és a Financial Times.
Fekete-fehér fotózás
A művész szerint a tarka árnyalatokkal elsősorban hangulatokat lehet visszaadni, nélkülük viszont könnyebb a fényekre és a formákra helyezni a hangsúlyt. Schaller rátalált a színek világa mögött egy formákra, térre és kontrasztra letisztult világra, amely erőteljesebben és lényegre törőbben fejezi ki a természet egyszerűségét. Képei megmutatják, hogy élhetnek akár millióan is egy városban, mégis előfordul, hogy az ember teljesen egyedül van.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Kiemelt kép: Getty Images.
OLVASD EL EZT IS!
- művészet
- fekete-fehér
Új megvilágításba helyezték a 82 éve eltűnt nő arcát: meghökkentő a különbség
- fekete-fehér
- durva optikai csalódások