3 dolog a Facebookon, amire soha ne kattints rá: vírus lehet!
Egy ideje a Facebookon is felütötték a fejüket a vírusok. Nézd meg, mire kell figyelned!
A Facebook jó táptalajt biztosít az átverések terjedésének. Nem ritka, hogy hoaxok árasztják el a hírfolyamot, ám ezek a félrevezetésen kívül nem jelentenek veszélyt.
Nagyobb a probléma a vírusokkal, amelyeket szinte lehetetlen kiirtani, ezért érdemes a megelőzésre koncentrálni. Íme, három dolog, aminek ne dőlj be!
Meztelen videók
A legújabb Facebook-vírus a felhasználók kíváncsiságára épít. Úgy kezdődik a dolog, hogy kapsz értesítést, mely szerint az ismerősöd megjelölt téged egy bejegyzésben. A posztra kattintva valószínűleg egy angol szöveg bukkan fel az ismerős profilképével, és úgy tűnik, mintha egy videót osztottak volna meg veled.
Méghozzá nem is akármilyen felvételt: a poszt egy meztelen vagy erotikus tartalmú videót ígér arról a barátodról, akitől az értesítés érkezett. A szövegben szerepel a naked video vagy az XXX jelzés. Ha rákattintasz a linkre, az átvisz egy oldalra, ahol felhívják a figyelmed, hogy frissítsd a videolejátszódat, ha látni akarod a tartalmat.
Ha azonban erre is rákattintasz, nem frissítés, hanem egy Trojan.FakeFlash elnevezésű vírus települ a gépedre. Ez aztán olyan dolgokat produkálhat a profilodon, mintha feltörték volna azt: ellopja a fényképeidet, és a nevedben posztolgat hasonló üzeneteket az ismerőseid falára.
Ha belesétáltál a csapdába, érdemes ellenőrizned a böngésződ bővítményeit, és kigyomlálni a gyanús elemeket, mert ide települ a vírus is.
Vírus üzenetben
Az előző fajtához hasonló vírus is terjed a Facebookon, ám ez az üzenőfalad teleszemetelése helyett privát üzenetben érkezik. Szintén angol nyelvű szöveggel indít, így ha nem külföldi baráttól kapsz ilyen üzenete, eleve gyanakodnod kell. A szöveg mókás videót ígér, vagy egy olyan alkalmazást, amely megmutatja, ki nézte meg a profilodat - pedig erre, amint azt már korábban megírtuk, nincs lehetőség.
Ha rákattintasz a linkre, te is áldozatául esel a vírusnak, és a te nevedben ugyanilyen üzeneteket küldözget majd a gyanútlan ismerősöknek. Bombabiztos és mindenkinél bevált módszert sajnos még nem találtak arra, hogyan szabadulj meg tőle, de a bővítmények átvizsgálása itt is hasznos lehet.
Figyelik a számítógéped?
Arra gyanakszol, hogy valaki megfigyeli a számítógépedet? Szakértőnk elmondja, honnan tudhatod, ha tényleg ez a helyzet.
Ha ismeretlenek üzennek
Biztosan nem ismeretlen számodra a spamek azon fajtája, amely szerint nagyobb összeget nyertél vagy örököltél, esetleg egy régi ismerős keres meg újra. Ez az átverés a Facebookon is terjed: olyan személyek veszik fel veled a kapcsolatot, akiket nem ismersz, és elmondásuk szerint egy távoli, elhunyt rokonod, esetleg a te rég nem látott barátod nevében keresnek téged.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Vagy téged illető pénzről beszélnek, vagy egy szuperhasznos weboldal linkjét küldik el, amelyet állításuk szerint korábban ígértek neked. Ezekre a linkekre sem szabad rákattintani, mert ugyanaz lesz a vége, mint az előző két esetnek.
OLVASD EL EZT IS!
- biztonság
2 alig ismert lépés, amivel biztonságossá teheted a Facebook-fiókodat
- statisztika
- internet