El sem olvasták a magyar törvényeket a kritizáló EP-képviselők

A kormány egy ideje azzal érvel, hogy hallomás alapján ítélnek. Ketten elismerték, de mi van a többi 300-zal?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az emberek szemében akár még hiteltelenné is teheti a Magyarországgal szembeni kritikus véleményt azoknak az EP-képviselőknek a nyilatkozata, akik beismerték: nem olvasták az általuk kifogásolt törvényeket, hanem ismerősök beszámolói és a Magyarországról megjelent külföldi cikkek alapján bírálják azokat.

- Nagyon sok Svédországban élő magyar származású emberrel beszélgettem, sokan a hatvanas évek végén települtek át, de nyomon követik, mi zajlik önöknél. Ők azt mondják, hogy a helyzet folyamatosan romlik Magyarországon. Nem beszéltem senki olyannal, aki jelenleg Magyarországon él, és nem beszéltem magyar újságírókkal sem. De Svédországban sokan aggódnak, költők, írók - közölte a Hír TV riporterével Cecilia Wikström svéd EP-képviselő.

Hasonló nyilatkozatot tett Ana Gomes spanyol képviselő. Mint elmondta, nagyon sok független információt kap a barátaitól, akik Magyarországon élnek, bár ők sem magyarok, hanem külföldiek.

- De a portugál médiából is tudok tájékozódni, ami nagyon alapos cikkeket közölt a magyarországi helyzetről - tette hozzá a képviselő.

Az ellenünk szavazó további 313 képviselő vélhetően nem így járt el

A második Orbán-kormány már egy ideje hangoztatja, hogy lapinformációk alapján támadják hazánkat, így különösen érthetetlen, hogy a megszólaltatott EP-képviselők miért nem vették a fáradságot arra, hogy elolvassák a kifogásolt törvényeket.

Ez főként abból a szempontból problémás, hogy a jogszabályok tanulmányozása után sem biztos, hogy más következtetésre jutnának, így viszont érvelhet a jelenlegi kormány azzal, hogy úgy hoznak határozatokat Magyarország ellen, hogy azt sem tudják, miről szavaznak.

Azt sem szabad elfelejteni ugyanakkor, hogy csupán két képviselő véleményére alapozni egy ilyen érvelést finoman szólva is támadható, különösen, hogy további 313 képviselő volt még a megszólaltatottakon kívül, aki megszavazta a Magyarországot elítélő EP-határozatot.

Orbán Viktor második miniszterelnöksége képekben

Nézegess képeket!

Elolvasom

Rengeteg a gond

A dokumentumban a parlament súlyos aggodalmát fejezi ki a demokrácia gyakorlásával, a jogállamisággal, az emberi és szociális jogok gyakorlásával, a fékekkel és ellensúlyokkal, az egyenlőséggel és a diszkriminációmentességgel összefüggésben.

A képviselők az MTI szerint felhívták az Európai Bizottságot mint a szerződések őrét, hogy végezzen alapos vizsgálatot az alábbiak biztosítása érdekében:

A bíróságok teljes körű függetlensége, különös tekintettel annak biztosítására, hogy az Országos Bírósági Hivatalt, a Legfőbb Ügyészséget és általában a bíróságokat politikai befolyástól mentesen irányítsák, és a függetlenül kinevezett bírák mandátumát ne lehessen önkényesen lerövidíteni.

A Magyar Nemzeti Bankra vonatkozó szabályozásnak az európai jogszabályokkal való összhangja.

Az adatvédelem intézményi függetlenségének és az információ szabadságának helyreállítása, valamint a vonatkozó törvény betűje és végrehajtása révén történő szavatolása.

Fotók! Ezzel töltötte Orbán az október 23-ai hétvégét

Nézegess képeket!

Elolvasom

Az Alkotmánybíróság bármely jogszabály felülvizsgálatával kapcsolatos jogának visszaállítása, ideértve a költségvetési és adóügyi törvények felülvizsgálatához való jog visszaállítását is.

A média szabadságának és pluralizmusának a magyar médiatörvény betűje és végrehajtása révén történő garantálása, különös tekintettel a civil társadalom és az ellenzék képviselőinek a Médiatanácsban való részvételére.

Az új választási törvény európai demokratikus normáknak való megfelelése és a politikai hatalomváltás elvének tiszteletben tartása.

A politikai ellenzék demokratikus fellépéshez való jogának intézményeken belüli és azokon kívüli szavatolása.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

Annak biztosítása, hogy az egyházak, vallásfelekezetek és vallási közösségek jogállásáról szóló törvény tiszteletben tartsa a lelkiismereti szabadság alapvető elveit, és ne kösse a magyar parlament kétharmados többsége általi jóváhagyáshoz az egyházak bejegyzését.


Ezt is szeretjük