Bámulatos a világunk a röntgen alatt - Növényeket és különleges állatokat is mutatunk
Nagyon érdekes látni, milyenek a jól ismert élőlények egy teljesen más látásmódban.
Ma már szinte elképzelhetetlen lenne az élet röntgen nélkül, hiszen főként az egészségügyben nyújt óriási segítséget, de akár élelmiszer-vizsgálatra vagy kémiai elemek összetételének kutatására is használják.
A nevét Wilhelm Conrad Röntgen német fizikaprofesszorról kapta, aki 1895-ben rájött, hogy a nagy energiájú elektromágneses sugárzás képalkotásra alkalmas, a 20. század folyamán pedig továbbfejlesztették az innovációt. Megesik, hogy nemcsak emberek, hanem állatok vagy növények is röntgen alá kerülnek, így olyan oldalukat is megismerhetjük, amit korábban még nem.
Érdekes képeken az élőlények röntgen alatt
Az egészségügyre vonatkozóan elmondható, hogy mellkasi röntgent végeznek a legtöbbször, de az sem ritka, hogy a gyomrot vagy a beleket kell átkutatni idegen anyagok gyanúja miatt. Azt viszont már kevesen tudják, hogy a tudományos munkában is nagy szerepe van, például az állatok vagy növények megismerésében nyújt hatalmas segítséget, de akár a művészetekben is hasznos lehet.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
(Képek forrása: Reddit, Twitter)